امروزدوشنبه, 16 تیر 1399 13:20

انجام اولین اعتباربخشی بیمارستان علامه بهلول گنابادی با رضایت تیم ارزیاب به پایان رسید

اولین اعتباربخشی بیمارستان علامه بهلول گنابادی با ابراز رضایت تیم ارزیاب از مجموعه این بیمارستان همراه بود .

برای مشاهده تصاویر کلیک کنید

به گزارش وب‌دا، با حضور سه نفر از ارزیابان برنامه اعتباربخشی، برای اولین بار بیمارستان علامه بهلول گنابادی مورد اعتباربخشی قرار گرفت.
دکتر محسن صاحبان ملکی در جلسه‌ای که باحضور ارزیابان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کارشناسانی از معاونت درمان دانشگاه و مدیران، سوپروایزرها و جمعی از سرپرستاران بیمارستان علامه بهلول گنابادی برگزار شد، به بخش‌های فعال و فعالیت‌های انجام شده در این بیمارستان اشاره کرد و افزود : بیمارستان علامه بهلول گنابادی 319 تخت دارد که از این تعداد 239 تخت فعال و بقیه تخت‌های ستاره‌دار (اورژانس، دیالیز، زایشگاه و ...) است.
وی با تاکید بر اهمیت برنامه اعتباربخشی، بهبود کیفیت و ایمنی بیمار، از تلاش مجموعه مدیریتی بیمارستان برای بروز و ظهور استانداردهای اعتباربخشی در رفتار حرفه‌ای افراد فعال در بیمارستان خبر داد و اظهار نمود که مزایا و نتایج اجرای صحیح و دقیق برنامه اعتباربخشی در درجه اول متوجه بیماران و در مرحله بعد متوجه ارائه کنندگان خدمت می‌شود.
وی افزود: از همان ابتدای راه‌اندازی بیمارستان، تیم‌های مدیریت اجرایی فعال و هفته ای دو جلسه برگزار می‌شود و تصمیمات اصلی بیمارستان در این تیم مصوب می‌گردد؛ تیم ایمنی هم علاوه بر بازدیدهای سرزده به صورت هفته‌ای از بخش‌های بیمارستان بازدید دارد.
دکتر صاحبان‌ملکی تصریح کرد: سیاست‌های اصلی بیمارستان در کمیته سیاست‌گذاری تعیین و 36 برنامه عملیاتی شامل ۱۹۸ فعالیت برای سال 97 تعیین شده است.
وی، با اشاره به جمعیت بیش از یک میلیون نفری مردم منطقه و آمار بالای سالمندی در شهرستان گناباد، اجرای استانداردهای اعتباربخشی را لازمه ارائه خدمات باکیفیت و متنوع درمانی دانست و اظهار امیدواری کرد که با راهنمایی‌های ارزیابان برنامه اعتباربخشی و توان و انگیزه بالای پرسنل بیمارستان، اعتباربخشی به یک رفتار حرفه‌ای در جهت خدمت‌رسانی باکیفیت‌تر و مطلوب‌تر به مردم و افزایش رضایت‌مندی مراجعین گردد.
یادآور می‌شود، ارزیابان برنامه اعتباربخشی پس از دو روز بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان علامه بهلول گنابادی و بررسی فرآیندهای مختلف در کنار نحوه و کیفیت ارائه خدمات پرسنل، نحوه و کیفیت ارائه خدمات را در این بیمارستان تازه تاسیس خوب و مطلوب ارزیابی کردند.