امروزشنبه, 10 اسفند 1398 05:37

برگزاری كارگاه آموزشی «احيا در بيمارستان» به مناسبت روز جهاني قلب

در گرامیداشت روز جهاني قلب، كارگاه دو روزه آموزش مداوم "احيا در بيمارستان" با حضور جمعی از پرسنل بيمارستان علامه بهلول گنابادي برگزار شد.


به گزارش وب‌دا، در این کارگاه آموزشی که به همت سوپروایزر آموزشی بیمارستان علامه بهلول گنابادی و با همکاری معاونت آموزشی ـ پژوهشی این بیمارستان در سالن ابن‌سینا پردیس دانشگاه برگزار شد، 30 نفر از سوپروایزران بالینی، پرسنل اورژانس و کد 99 بیمارستان حضور داشتند.
در اين كارگاه که به سبك كارگاه‌هاي آموزشي احياي قلبي و ريوي انجمن قلب آمريكا در دو قسمت احيای مقدماتي و احياي پيشرفته برگزار گرديد، پس از تدريس مبحث تئوري و نمایش ويدئوي آموزشي انجمن قلب آمريكا، شركت كنندگان به صورت عملی مراحل احیا را بر روي مانكن انجام دادند و در ادامه تحت سرپرستي رهبر تيم احيا، كه از اعضا گروه انتخاب مي‌شد، سناريوهاي مختلف احيا پيشرفته را تمرين كردند.
دکتر صاحبان ملکی رئیس بیمارستان علامه بهلول گنابادی به عنوان دبیر علمی در این کارگاه آموزشی حضور داشت و دکتر سید مسلم مهدوی شهری، سوپروایزر آموزشی بیمارستان، مباحث احیای پایه، بررسی الگوریتم احیای پیشرفته و دارو درمانی در احیا و حسین اعلمی کارشناس آموزشی معاونت آموزشی بیمارستان مبحث مدیریت راه هوائی را در این کارگاه آموزشی ارائه کردند.