امروزیکشنبه, 31 شهریور 1398 16:06

برگزاری جشنواره ترویج زایمان طبیعی در بیمارستان علامه بهلول گنابادی

به مناسبت هفته ارتقای آگاهی در خصوص بارداری و ترویج زایمان طبیعی، بیمارستان علامه بهلول گنابادی اقدام به برگزاری جشنواره ترویج زایمان طبیعی نمود.


به گزارش وب‌دا، در این جشنواره که در ورودی اداری بیمارستان و با حضور مراجعین، رئیس، مدیران و کارکنان بیمارستان برگزار گردید، بروشورهای آموزشی در خصوص روش‌های زایمان بی درد، مراقبت‌های قبل و بعد از زایمان، تغذیه در دوران بارداری و کتابچه‌های آموزشی مناسب در اختیار مراجعین قرار داده شد.
پخش فیلم آموزشی، اهدای بسته‌های رایگان ترویج زایمان طبیعی و تجلیل از بانوان شاغل در بیمارستان که در سال 97 زایمان طبیعی داشتند، از دیگر برنامه‌های این جشنواره بود.
زایمان طبیعی برای بسیاری از خانم‌های جوان تصورى وحشتناک دارد؛ برخی از مادران به دلیل ترس از زایمان طبیعی به زایمان سزارین روی می‌آورند بدون آنکه بدانند که زایمان طبیعی چه مزایایی دارد؛ امروزه زایمان طبیعی به کمک استفاده از روش‌های زایمان بدون درد و فواید بی‌شمار آن بسیار سفارش می‌شود.
زایمان طبیعی به عنوان اولین و بهترین روش زایمان شناخته می‌شود؛ زایمان طبیعی به معنی به دنیا آمدن نوزاد از طریق رحم مادر است؛ این نوع زایمان، روشی است بی‌خطر و بی دردسر که به کمک آن می‌توان به راحتی نوزاد را به دنیا آورد.
در زایمان طبیعی بدون درد، انجام زایمان کاملا طبیعی ولی با کمترین درد همراه است؛ در این نوع زایمان، پزشک و ماما با استفاده از روش‌های مختلف سعی می‌کنند درد زایمان طبیعی را برای مادر تا حد قابل تحملی کاهش دهند ولی بر انقباض‌های رحم و سطح هوشیاری و ارتباط کلامی مادر تأثیر منفی نداشته باشد به‌گونه‌ای که او بتواند به‌راحتی و با کمترین درد و رنج، نوزاد خود را به دنیا آورد.
زایمان طبیعی بدون درد شامل تجویز وریدی، بی‌حسی موضعی و استنشاقی گاز انتونوکس و حضور همسر یا همراه آموزش دیده در کنار مادر، آروماتراپی و ... است.