امروزپنج شنبه, 03 بهمن 1398 03:27

جراحی موفقیت آمیز تومور مغزی قاعده جمجمه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی

در یک عمل جراحی ۶ ساعته، تومور مغزی حدود  ۲۰۰ گرمی با موفقیت از سر یک بیمار ۴۶ ساله در بیمارستان علامه بهلول گنابادی خارج شد.jarahi98

 به گزارش وب دا، دکتر مهدی محسن زاده جراح مغز و اعصاب بیمارستان علامه بهلول گنابادی با اشاره به نوع توموری که مورد جراحی قرار گرفت گفت: تومور مننژیوما یکی از انواع خوش خیم تومورها است که البته در مواردی که از قاعده جمجمه برمی خیزند، به دلیل نزدیکی و مجاورت با عناصر عصبی و عروقی بسیار مهم مغز ازجمله بینایی و عروق بزرگ مغز، از نظر نحوه جراحی ظرافت و حساسیت خاصی را می‌طلبد.
وی افزود: بیمار که خانم 46 ساله‌ای است، با علایم افتادگی پلک‌ها و علائم افزایش فشار داخل جمجمه و یک نوبت کاهش هوشیاری به بخش اورژانس این بیمارستان مراجعه کرده بود که سریعا اقدامات اولیه و تشخیصی و درمانی برای وی انجام شد و پس از انجام MRI و سی تی اسکن و سی تی آنژیوگرافی عروق مغزی، تشخیص تومور مغزی وسیع برای بیمار مشخص شد.
دکتر محسن زاده اظهار داشت: با تشخیص بیماری، مقدمات انجام عمل جراحی فراهم شد و پس از یک عمل جراحی 6 ساعته و‌ بسیار حساس، توده حدود۲۰۰ گرمی به طور کامل و با موفقیت از سر بیمار خارج شد.
وی ضمن تشکر از تیم مجرب بیهوشی و اتاق عمل بیمارستان علامه بهلول گنابادی گفت:  بعد از عمل جراحی، بیمار به بخش مراقبت‌های ویژه مغز و اعصاب (ICU ) منتقل گردید و خوشبختانه همه علائم بینایی، حسی،‌ حرکتی و گفتاری بیمار در اولین معاینه پس از عمل کامل بود و در حال حاضر نیز بدون هیچ نقص عصبی و با هوشیاری کامل به بخش جراحی اعصاب منتقل شده است.
جراح مغز و اعصاب بومی بیمارستان علامه بهلول گنابادی گفت: اتاق عمل این مرکز درمانی از نظر تجهیزات جراحی مغز و اعصاب در سطح بسیار قابل قبولی قرار دارد و از نظر کادر درمانی نیز از پرسنل مجرب و کارآزموده بهره می‌برد که لازم می‌دانم از همکاری بی شائبه این عزیزان تشکر نمایم.
رئیس بیمارستان علامه بهلول گنابادی نیز گفت: از ابتدای سال تا کنون ۹۷ مورد عمل جراحی مغز و اعصاب که اکثر آنها در حد فوق تخصصی بوده است در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی انجام شده است.
دکتر عباس عبادی تصریح کرد: عمل های جراحی مغز و اعصاب به صورت روزانه در بیمارستان علامه بهلول انجام می‌شود و اتاق عمل مغز و اعصاب در تمامی روزهای ماه حتی ایام تعطیل نیز فعال می باشد و از این حیث این بیمارستان نه تنها کمترین اعزام بیماران مغز و اعصاب را به مرکز استان دارد که حتی عمل های مغز و اعصاب برخی از بیماران شهرهای مجاور نیز در این بیمارستان انجام می‌شود.