امروزجمعه, 02 اسفند 1398 02:46

عمل جراحی موفقیت‌آمیز تعویض پروتز مفصل لگن در بیمارستان علامه بهلول گنابادی

برای اولین بار در گناباد در یک عمل جراحی طولانی به مدت ۵ ساعت، پروتز مفصل لگن بیمار۶۱ ساله‌ای در بیمارستان علامه بهلول گنابادی تعویض شد.


به گزارش وب‌دا، رئیس بیمارستان علامه بهلول گنابادی با بیان اینکه این بیمار چندین سال قبل به علت مشکل مادرزادی در مرکز استان تحت عمل جراحی تعویض مفصل لگن قرار گرفته بود، اظهار کرد: این بیمار حدود ۴ سانتی‌متر کوتاهی اندام پیدا کرده بود و همین امر باعث عدم تعادل و در نهایت منجر به سقوط و شکستگی اطراف پروتز شده بود.
دکتر سعید محرابی افزود: تعویض مفصل لگن یکی از اعمال جراحی سخت با پیچیدگی‌های خاص است که به طور معمول در بیمارستان‌های فوق تخصصی انجام می‌شود و این عمل جراحی برای اولین بار در بیمارستان علامه بهلول گنابادی توسط دکتر مویدپور جراح و متخصص ارتوپدی انجام شد.
دکتر امیر مویدپور جراح ارتوپدی نیز درباره این عمل جراحی گفت: پروتز مصنوعی لگن ممکن است فرسوده یا شکسته شود که طی زمان می‌تواند با آسیب رساندن به استخوان، عملکرد طبیعی مفصل لگن را تحت تاثیر قرار دهد و باعث ایجاد درد در بیمار شود که در این شرایط جراحی مجدد مفصل لگن ضروری خواهد بود.
دکتر مویدپور ضمن قدردانی از تیم پزشکی و پرستاری در اتاق عمل بیمارستان علامه بهلول گنابادی گفت: این عمل جراحی ۵ ساعت به طول انجامید و خوشبختانه تعویض پروتز مفصل لگن با موفقیت انجام و کوتاهی اندام نیز برطرف شد و درحال حاضر بیمار در بخش جراحی این بیمارستان بستری است.