امروزجمعه, 02 اسفند 1398 04:29

تومور نخاعی یک بیمار در یک عمل جراحی سخت و حساس درگناباد برداشته شد

برای اولین بار در بیمارستان علامه بهلول گنابادی، عمل جراحی برداشت تومور نخاعی یک بیمار روی حساس‌ترین منطقه از نخاع با استفاده از دستگاه نورومانیتورینگ انجام شد.


به گزارش وب‌دا، دکتر مهدی محسن‌زاده جراح مغز و اعصاب و پزشک معالج بیمار در این باره گفت: این بیمار از شهرستان‌های اطراف و با شکایت درد یک طرفه اندام تحتانی و  بی حسی و کاهش قدرت عضلانی در اندام تحتانی سمت چپ به کلینیک جراحی مغز و اعصاب بیمارستان علامه بهلول مراجعه کرده بود.
وی افزود: بعد از معاینه دقیق و اقدامات پیشرفته ارزیابی اعصاب، تشخیص وجود یک تومور روی حساس‌ترین منطقه نخاع مشخص شد که تصاویر ام آر آی و سی تی اسکن نشانگر اشغال بیش از هفتاد درصدی کانال نخاع و فشار زیاد روی نخاع بود که بدلیل اینکه در منطقه حساس مهره دهم نخاع قرار داشت ممکن بود در صورت عدم جراحی و در صورت آسیب باعث فلج اندام‌های تحتانی بیمار و بی اختیاری ادرار شود.
جراح مغز و اعصاب بیمارستان علامه بهلول گنابادی گفت: این تومور طی جراحی ۳ ساعته بطور کامل تخلیه شد و بیمار پس از جراحی بدون هیچ آسیبی و نیز با از بین رفتن درد و بی حسی  برگشت قدرت عضلانی پای چپ به بخش جراحی اعصاب منتقل شد.
دکتر محسن‌زاده در پایان از همکاری تیم جراحی و نیز آقای مهدوی و خانم پولادخوای و تیم بیهوشی خانم دکتر فرخ سیر و آقای بصیری و کادر پزشکی و پرستاری اتاق عمل بیمارستان علامه بهلول گنابادی قدردانی کرد.