امروزدوشنبه, 29 دی 1399 04:54

اقدامات لازم برای کسب لوح دوستدار کودک در بیمارستان علامه بهلول گنابادی انجام شده است


رئیس بیمارستان علامه بهلول گنابادی با اشاره به هفته جهانی ترویج تغذیه با شیر مادر گفت: با توجه به اهمیت ترویج، حفظ و حمایت از تغذیه کودک با شیر مادر، بیمارستان علامه بهلول گنابادی اقدامات حمایتی دهگانه از مادران و شیرخواران در راستای کسب لوح بیمارستان دوستدار کودک را انجام داده است.


دکتر سعید محرابی با قدردانی از تلاش پرسنل مرتبط با موضوع در بیمارستان و معاونت درمان و همچنین خانم نبیلی کارشناس بهداشت خانواده معاونت بهداشت دانشگاه اظهار داشت: خوشبختانه در ارزیابی اولیه اقدامات انجام شده، امتیازات لازم حاصل شده است و امیدواریم در سال جاری بیمارستان موفق به دریافت این لوح ارزشمند شود.
کارشناس شیر مادر بیمارستان علامه بهلول گنابادی نیز به بخشی از فعالیت های این بیمارستان در ترویج تغذیه با شیر مادر اشاره کرد و گفت: روزانه مشاوره تخصصی تغذیه با شیر مادر برای مادرانی که زایمان طبیعی و سزارین انجام می دهند برگزار می شود و در صورت نیاز، حتی زمانی که مادر و نوزاد از بیمارستان ترخیص شوند این مشاوره به صورت تلفنی ادامه پیدا می کند.
خانم جوادی افزود: هر مادری که در بیمارستان زایمان طبیعی و سزارین انجام میدهد و بستری می‌شود، آموزش های دوران شیردهی را به صورت پخش فیلم و کلیپ در اتاق خود دریافت می‌کند.
وی آموزش پرسنل همه بخش های بیمارستان در زمینه تغذیه نوزادان با شیر مادر را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و از برگزاری وبینار آموزشی ویژه هفته ترویج تغذیه با شیر مادر برای همکاران بیمارستان خبر داد.
کارشناس شیر مادر بیمارستان علامه بهلول گنابادی اظهار داشت: داروخانه بیمارستان مجهز به تمامی وسایل کمک شیردهی است که مادران میتوانند از امکانات این داروخانه بهره‌مند شوند.
خانم جوادی درخصوص اقدامات بیمارستان برای مادرانی که تست کرونای آنها مثبت شده است نیز گفت: اتاق ایزوله ای برای این مادران در نظر گرفته شده است تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از قبیل شستن دست ها، استفاده از ماسک و ... بتوانند تغذیه نوزادشان را با شیر مادر انجام دهند .