امروزشنبه, 10 خرداد 1399 03:58

فعالیت 60هزار خیر در عرصه سلامت کشور/ کمک سی هزار میلیارد ریالی خیرین سلامت در کشور

معاون هماهنگی امور استان های مجمع خیرین سلامت کشور از کمک سی هزار میلیارد ریالی خیرین سلامت در کشور از ابتدای راه‌اندازی این مجمع تا کنون خبر داد.
به گزارش وب‌دا، معاون هماهنگی امور استان های مجمع خیرین سلامت کشور در اولین همایش تجلیل از خیرین سلامت شهرستان‌های گناباد و بجستان با بیان اینکه هم‌اکنون 60هزار خیر در عرصه سلامت کشور فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: با وجود 200 شعبه مجمع خیرین سلامت کشور در شهرهای مختلف، درخواست‌های زیادی برای راه‌اندازی شعبه‌های دیگری در سایر شهرها وجود دارد.
اسماعیل غنیان با بیان اینکه پس از تاکید مقام معظم رهبری در خصوص واگذاری امور سلامت به مردم، مجمع خیرین سلامت کشور در 19 دی‌ماه 88 به عنوان یک سازمان مردم نهاد تاسیس و راه‌اندازی شد، اظهار داشت: این  مجمع با هدف فراهم آمدن امکان شناسایی و ساماندهی خیرین سلامت کشور و برنامه ریزی برای بهره گیری صحیح از کمک ها ، مشارکت های مردمی و هدایت کمک ها به اولویت‌های ملّی در حوزه سلامت تشکیل شد.
وی افزود: از آغاز فعالیت مجمع خیرین سلامت تا پایان سال 93 ، خیرین سلامت بیش از سی هزار میلیارد ریال به حوزه‌های مختلف سلامت و بهداشت و درمان کمک کردند که عدد قابل توجهی است.
وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم، احیای یک نفس را احیای یک جامعه می‌داند، تصریح کرد: هر کاری که در حوزه سلامت انجام دهیم، هزینه نیست بلکه یک سرمایه‌گذاری است.
وی با اشاره به احادیث و روایات گفت: کسی که آثار خیری از مالش باقی کذارد از بین نمی‌رود و آثار خیر و نیک این عمل برای وی باقی می‌ماند و چقدر خوب است که این عمل خیر در عرصه سلامت و نجات جان انسان‌ها باشد.
وی بر ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای تسریع در انجام نیات خیرین، اعتمادسازی را در جهت جذب خیرین موثر دانست و گفت: بهترین تجلیل از خیرین انجام دقیق و سریع نیت آنها است چراکه خیرین به محض دیدن نتیجه کار و لبخند رضایت مردم و بیماران، خوشحال و مسرور می‌شوند.
لینک خبر در پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت