امروزیکشنبه, 17 فروردين 1399 06:03

ضرورت فرهنگ‌سازی کمک‌های خیرین در حوزه سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جمع خیرین سلامت بر ضرورت ترویج کمک‌های خیرین به عنوان یک فرهنگ در جامعه تاکید کرد.

به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی در اولین همایش تجلیل از خیرین سلامت شهرستان‌های گناباد و بجستان که در سالن شهید دکتر چمران دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد، با اشاره به آیه 46 سوره کهف:« الْمالُ وَ الْبَنُونَ زينَةُ الْحَياةِ الدُّنْيا وَ الْباقِياتُ الصَّالِحاتُ خَيْرٌ عِنْدَ رَبِّکَ ثَواباً وَ خَيْرٌ أَمَلاً ، مال و فرزندان زینت و زیور زندگی دنیایند ، و ماندگارهای نیکو در نزد پروردگار تو از نظر پاداش بهتر، و از نظر امید نیکوتر است» ، گفت: کاری که خیرین سلامت انجام می‌دهند، برای آنها ثواب اخروی زیادی دارد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت متولی امر سلامت در کشور است، تصریح کرد: وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور وظیفه تامین بهداشت، درمان، آموزش و تامین غذا و داروی سالم را برعهده دارند.

وی  با بیان اینکه سلامت، رفاه کامل جسمی، روحی روانی، اجتماعی و معنوی است، اظهار داشت: وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی با تمام تلاش و توان خود، می‌توانند حداکثر 25درصد از سلامتی مردم را تامین کنند و با توجه به گستردگی کار در حوزه سلامت، مشارکت و حمایت همه نهادها، گروه‌ها و سازمانهای مردم نهاد و سلامت محور برای تامین و ارتقای سلامتی در جامعه مهم و ضروری است.

وی با اشاره به حجم و حیطه گسترده کاری وزارت بهداشت، گفت: استفاده از مشارکت بخش خصوصی و مشارکت‌های مردمی و خیرین سلامت نقش مهمی در تامین و ارتقای سلامت جامعه دارد.

دکتر احمدی با اشاره به نزدیک شدن ایام حج تمتع گفت: متاسفانه در ایام بازگشت حجاج، شاهد صرف هزینه‌های زیادی برای اطعام و پارچه‌نویسی و ... هستیم که باید با فرهنگ‌سازی مناسب در جهت صرف این هزینه‌ها برای حوزه سلامت مردم که از اجر معنوی بالایی برخوردار است، گام برداشت.

وی با بیان اینکه کار ابنیه و ساختمانی بیمارستان 200تختخوابی علامه بهلول در نیمه دوم سال جاری به اتمام می‌رسد تصریح کرد: خیرین محترم می‌توانند با کمک به خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز این بیمارستان، باقیات و صالحات ارزشمندی برای خود باقی گذارند.

وی با اشاره به غیر بومی‌بودن 80درصد از دانشجویان این دانشگاه  افزود: ساخت خوابگاه‌های دانشجویی از جمله کارهای خیری است که خیرین در این حوزه هم می‌توانند دانشگاه را یاری کنند.

دکتر احمدی، تعمیر و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت را از دیگر عرصه‌های نیازمند کمک خیرین در حوزه سلامت عنوان کرد.
وی در ابتدا ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت باسعادت قائم آل محمد(ص)، از کمک‌های خیرین سپاسگزاری کرد و گفت: برای من باعث افتخار است که در جمع نیکوکارانی هستم که بخشی از سرمایه خود را در راه خدمت به مردم به کار گرفته‌اند.