امروزدوشنبه, 07 بهمن 1398 22:28

روابط عمومی‌ها سخنگوی هر سازمان و نهادی هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جمع مدیر و کارشناسان روابط عمومی این دانشگاه به نقش مهم روابط عمومی در هر سازمانی اشاره کرد و گفت: روابط عمومی‌ها سخنگوی هر سازمان و نهادی هستند و از این‌رو  باید مطلع‌ترین افراد باشند.

به گزارش وب‌دا، دکتر احمدی در گرامیداشت 27 اردیبهشت‌ماه، روز ارتباطات و روابط عمومی در جلسه‌ای که با حضور مدیر و کارشناسان روابط عمومی در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد، ضمن تبریک روز روابط عمومی، از تلاش‌ها و فعالیت‌های فعالان و دست‌اندرکاران این حوزه قدردانی کرد و گفت: هر روز که می‌گذرد نقش ارتباطات بیش از پیش برای همگان مشخص می‌شود؛ امروز روابط عمومی‌ها فراتر از یک هنر، دانش، علم و تخصص مطرح است و باید از کمترین و کوچکترین فرصت‌ها، بیشترین بهره‌ها را گرفت.

وی برخورداری از دانش تخصصی، پایبندی به اصول حرفه‌ای و اخلاقی، شناخت صحیح نیازها و منافع متقابل سازمان با محیط، راهکارهای مناسب ارتباطی و خودداری از دروغ‌پردازی و پنهان‌کاری را از مهمترین ویژگی‌ها و نیازهای یک روابط عمومی دانست و بر ارائه اطلاعات و اخبار دانشگاه به صورت شفاف و صادقانه تاکید کرد.
دکتر احمدی تولید و تنظیم خبر و انتشار به موقع آن را بسیار مهم و موثر دانست و افزود: آگاه‌سازی، اعتماد و مشارکت‌آفرینی و تبادل اندیشه از جمله برنامه‌های هر روابط عمومی باید باشد.