امروزدوشنبه, 07 بهمن 1398 15:49

مهر تایید اعضای هیئت امناء دانشگاه علوم پزشکی گناباد بر عملکرد سال 94 دانشگاه

اعضای هیئت امناء دانشگاه علوم پزشکی گناباد در دومین جلسه هیئت امناء با عنوان گزارش عملکرد دانشگاه، ضمن ابراز رضایت از عملکرد این دانشگاه، از فعالیت‌ها و تلاش‌های هیئت رئیسه و مجموعه این دانشگاه قدردانی کردند.
به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در ابتدای این جلسه تهيه و پيگيري و تصويب تشكيلات تفصيلي واحدهاي دانشگاه، جذب 79 نفر نیرو در حوزه های بهداشتی و خدماتی، تصويب و نظارت بر دوره‌هاي آموزشي مصوب كميته راهبري آموزش دانشگاه و پيگيري جذب اعتبار جهت پروژه هاي ملی را از مهمترین فعالیت‌های معاونت توسعه برشمرد.
دکتر رضا احمدی، افتتاح سالن ورزشی، مرکز شهید قنبر آقایی، شبکه بهداشت و درمان و پایگاه اورژانس شهری بجستان و چندین پروژه بهسازی مراکز بهداشتی و خانه‌های بهداشت را از پروژه‌های قابل افتتاح در ایام هفته دولت بیان کرد.
وی با اشاره به اینکه بیش از 21هزار بیمار در سال 94 در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه بستری شده‌اند، افزود: 8598 عمل جراحی در سال گذشته در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه انجام شده است.
کاهش 7درصدی میزان سزارین در سال 94
وی با بیان اینکه درصد سزارین به کل زایمان‌ها 34درصد است، اظهار کرد: در سال 94، در مجموع 2625 زایمان انجام شده است که 892 مورد از آنها سزارین است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به کاهش 7 درصدی میزان سزارین نسبت به کل زایمان‌های بیمارستان‌های تحت پوشش در سال 94 نسبت به مدت مشابه، اظهار کرد: با انجام اعتباربخشی بیمارستان‌ها، بیمارستان‌های آموزشی درمانی 22 بهمن گناباد و 15 خرداد بیدخت موفق به کسب درجه یک شدند و بیمارستان آیت‌ا...مدنی بجستان درجه دو را کسب کرد.
دکتر احمدی با بیان اینکه107876  نفر در سال 94 به آزمایشگاه‌های بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند، افزود: در همین مدت، 145406 نفر توسط پزشک عمومی و 89839 نفر نیز توسط متخصص و فوق تخصص ویزیت شدند. همچنین 47818 نفر برای طب تصویری مراجعه کردند.
وی با بیان اینکه پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، مجموعه اقدامات انجام شده موجب افزایش 87 درصدی رضایت‌مندی مراجعین از نحوه خدمات شده است، اظهار کرد: اجرای بسته‌های خدمات طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه شامل هتلینگ، کاهش فرانشیز، زایمان طبیعی رایگان، ارتقاء کیفیت خدمات ویزیت و اجرای بسته حمایت از ماندگاری و برنامه مقیمی پزشکان از مهمترین برنامه‌های اجرا شده معاونت درمان دانشگاه است.
دکتر احمدی با بیان اینکه زمان رسیدن بر بالین بیمار توسط اورژانس شهری 6/3 دقیقه و جاده ای 8 دقیقه است، ادامه داد: انجام بیش از 8700 مورد مأموریت شهری و جاده‌ای توسط اورژانس115، جذب 22 متخصص برای بیمارستان‌ها، راه‌اندازی کلینیک‌های ویژه دانشگاه و پیگیری خرید تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها و واحدهای تابعه از جمله فعالیت‌های معاونت درمان است.
برنامه‌های معاونت بهداشت در راستای طرح تحول نظام سلامت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، برنامه ارایه خدمات و مراقبتهای اولیه بهداشتی درمانی به روستائیان و شهرهای زیر 20 هزار نفر، عشایر، حاشیه‌نشینان و شهرهای 20 تا 50 هزار نفر از مهمترین برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت عنوان کرد و افزود: راه اندازی مرکز معین پزشک خانواده، بهبود استاندارد، تعمیر، توسعه و تجهیز فضاهای فیزیکی موجود، راه اندازی دو آزمایشگاه در مرکز سلامت جامعه بیمرغ و مرکز سلامت جامعه یونسی، تامین یکدستگاه اتوآنالایزر، دو دستگاه CBC، دستگاه های الایزاریدر و الایزا واشر، تجهیز مراکز سلامت جامعه شهرستان‌های گناباد و بجستان، تجهیز و راه اندازی پایگاه‌های سلامت غیرضمیمه مراکز سلامت شماره 1 و شماره 2 گناباد، تجهیز و راه اندازی پایگاه سلامت شهرک قنبرآباد، نوغاب و شهید رئوفی بجستان از جمله مهمترین برنامه‌های اجراشده معاونت بهداشت در این راستا است.
دکتر احمدی تصریح کرد: برگزاری بالغ بر 3000 جلسه آموزشی برای گروه‌های هدف، توزیع 500 جلد کتاب‌های سبک‌های فرزندپروری، مهارت‌های زندگی و پیشگیری اولیه از اعتیاد، اجرای برنامه سفیران سلامت، برگزاری نمایشگاه های پویایی جمعیت در مراکز آموزش عالی گناباد و  بجستان، معدوم سازی24تن ماده غذایی غیر بهداشتی، تامین تجهیزات دندانپزشکی مورد نیاز مراکز، اجرای برنامه مکمل‌یاری آهن و ویتامین D در دانش‌آموزان دختر دبیرستانی، میانسالان و سالمندان و کسب رتبه اول در مانور میدانی منطقه ای خراسان رضوی از بین 24 تیم شرکت کننده در مانور از مهمترین فعالیت‌های معاونت بهداشت این دانشگاه است.
کسب رتبه نخست در بین معاونان آموزشی دانشگاه‌های هم‌تراز 
وی با اشاره به استخدام تعداد 15 عضو هیئت علمی، کسب رتبه نخست در بین معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی هم تراز در جشنواره شهید مطهری و  کسب سه رتبه نخست در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، برگزاری آزمون جامع علوم پایه پزشکی  و پیش کارورزی در دانشگاه، پذیرش دانشجو در رشته تکنیسین سلامت دهان و حضور فعال در طرح آمایش سرزمین و نوآوری در علوم پزشکی با استقرار ستاد ویژه طرح در دانشگاه را از مهمترین فعالیت‌های و دستاوردهای معاونت آموزشی دانشگاه برشمرد.
دکتر احمدی، ارتقا و کسب جایگاه دهم در فعالیت های تحقیقات و فناوری در بین  دانشگاه های هم‌تراز کشور و ارائه 175 مقاله در همایش های داخلی و خارجی را از جمله مهمترین دستاوردهای معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه برشمرد و عنوان کرد: کسب رتبه دوم کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه در جشنواره علوم پزشکی رازی،  برگزاری 61 کارگاه پژوهشی و فناوری، چاپ 142 عنوان مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه در مجلات معتبر داخلی و بین المللی، اخذ اعتبارنامه کمیته منطقه‌ای اخلاق در پژوهش و اخذ 14 گرنت پژوهشی دانشجویی جهت طرح های تحقیقاتی دانشجویی از کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی وزارت متبوع از مهمترین دستاوردهای این معاونت است.
وی، ارتقای اسناد و منابع چاپی و الکترونیکی کتابخانه به بیش از 62480 نسخه و 34980 عنوان، انتشار 14 جلد کتاب و مجله به دو زبان فارسی و انگلیسی و  کسب دو عنوان برتر توسط دانشجویان دانشگاه در دهمین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی شرق کشور را از دیگر افتخارات معاونت تحقیقات و فناوری برشمرد.
کسب رتبه دوم دانشگاه در هفتمین جشنواره فرهنگی در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور
دکتر احمدی، کسب رتبه دوم در هفتمین جشنواره فرهنگی در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور را مهمترین دستاورد معاونت فرهنگی ـ دانشجویی در سال گذشته عنوان کرد و افزود: کسب دو مقام كشوري توسط اساتید دانشگاه در مرحله نهایی بیستمین جشنواره قرآن و عترت(ع) دانشگاه های علوم پزشکی کشور، کسب 5 مقام برتر کشوری در هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان، اسکان صددرصدی دانشجویان دختر متقاضی خوابگاه، بهره‌برداری از خوابگاه دانشجویی فجر2 و اجرای طرح غربالگری سلامت روان دانشجویان از دیگر برنامه‌های اجرا شده معاونت فرهنگی ـ دانشجویی است.وی درباره مهمترین فعالیت‌های معاونت غذا و دارو گفت: خرید، نصب و راه اندازی دستگاه الایزا ریدر جهت انجام تست‌های افلاتوکسین و آنتی بیوتیک در شیر، بازدید از عطاری‌ها، نصب چراغ راهنمای تغذیه‌ای بر روی محصولات کارخانه‌های حوزه تحت پوشش و درجه بندی این کارخانجات و تهیه و تامین داروهای خاص و کمیاب مورد نیاز بیمارستانهای تحت پوشش از مهمترین فعالیت‌های این معاونت در سال گذشته بوده است.
یادآور می‌شود، در پایان این جلسه که دکتر امین‌لو، مشاور وزیر بهداشت و دبیر مجامع و هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی کشور و نمایندگان و کارشناسان معاونت‌های مختلف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور داشتند، اعضای هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی گناباد، ضمن ابراز رضایت از عملکرد این دانشگاه در سال94، از دکتر احمدی، رئیس دانشگاه، اعضای هیئت رئیسه و همه اساتید، کارشناسان و کارکنان این دانشگاه به خاطر عملکرد و ارائه خدمات به مردم قدردانی کردند.

برای مشاهده تصاویر کلیک کنید