امروزپنج شنبه, 03 اسفند 1396 00:05
آمار سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
بازدید کل
12
1524
9183
2323308
36044
53125
28903561

حضور مدیر علمی برنامه هپاتیت‌های ویروسی دانشگاه در سمینار فن‌آوری‌های تشخیصی نوین در بیماری‌های عفونی و تازه‌های هپاتیت‌های ویروسی

سمینار یک روزه فن‌آوری‌های تشخیصی نوین در بیماری‌های عفونی و تازه‌های هپاتیت‌های ویروسی در سالن شهید رحیمی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد.
به گزارش وب‌دا، در این مراسم که دکتر علویان استاد و فوق تخصص گوارش و کبد و موسس و رئیس مراکز بیماری‌های کبدی خاورمیانه به همراه تعدادی از اساتید از کشور ایتالیا حضور داشتند، در مورد روش‌های تشخیصی درمانی جدید هپاتیت ویروسی بحث و تبادل نظر شد.
دکتر احمدی متخصص بیماری‌های عفونی در خصوص هپاتیت های ویروسی گفت: از جمله مهمترین ویروس‌هایی که باعث هپاتیت (التهاب کبد) می‌شوند، ویروس‌های هپاتیت B و C می‌باشد که روش‌های تشخیص و به ویژه درمان آن از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: بیماری هپاتیت می‌تواند بدون علامت باشد و یا علایم بسیار شدید همراه با گرفتاری شدید کبدی ایجاد نماید و معمولا بعد از ورود ویروس به درون بدن و پس از یک دوره نهفتگی علائمی شبیه سرماخوردگی‌ها مثل ضعف، خستگی، احساس کسالت، بی‌اشتهایی، تب، درد عضلانی، التهاب مفاصل و بثورات پوستی ممکن است ایجاد شود.
دکتر احمدی درباره نشانه‌های مرحله دوم این بیماری اظهار داشت: مرحله دوم علائم به صورت بروز زردی و بهبود علائم مقدماتی به همراه تیره رنگ شدن ادرار یا کمرنگ شدن مدفوع بروز می‌نماید و بعد از این مرحله بیمار وارد مرحله نقاهت می‌شود.
شایان ذکر است، دکتر رضا احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، متخصص عفونی و فوکال پوینت (مدیر علمی) برنامه هپاتیت‌های ویروسی دانشگاه به عنوان عضو هیئت رئیسه بخش فارسی در این سمینار نیز حضور داشت.