امروزیکشنبه, 10 فروردين 1399 08:07

16 آذرماه با استکبارستیزی عجین شده است

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور در مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: مبنا و اصل 16 آذرماه با روشنگری دانشجویی و استکبارستیزی عجین شده است.
به گزارش وب‌دا، دکتر محمدودود حیدری رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور، در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در سالن همایش‌های کوثر دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد، گفت: هر موضوعی قابل جدایی از ذات خودش نیست و ذات 16 استقلال‌خواهی، مبارزه با فساد و استبدادگری است که قابل انفکاک و جدایی از آن نیست.
وی با بیان اینکه استکبارستیزی و دشمنی با آمریکا جزء موضوعات اصلی است که انقلاب اسلامی دنبال کرده است، اظهار کرد: کودتا در بیش از 50 کشور، انجام بیش از 100 حمله نظامی به کشورهای مختلف و دخالت در انتخابات بسیاری از کشورها از جمله سوابق بد آمریکا در طول حیاتش است.
دکتر حیدری به لیست بلند بالای سوابق خصومت‌های آمریکا علیه ایران اشاره و تصریح کرد: غیرقابل اعتماد بودن آمریکا بر کسی پوشیده نیست که آخرین مورد آن برجام است که با توجه به پیش دستی ایران در اجرای تعهدات برجام، شاهد بی‌عهدی آمریکائی‌ها و تصویب ادامه تحریم‌های ایران در کنگره آمریکا بدون حتی یک رای منفی بودیم.
وی با بیان اینکه گرچه برجام تحریم‌ها را لغو نکرد و موجب افزایش رفاه اجتماعی هم نشد ولی این خاصیت را داشت که ملت ما برای چندمین بار، غیرقابل اعتماد بودن آمریکائی‌ها را متوجه شوند و نسل جوان علت نامیدن آمریکا به عنوان شیطان بزرگ را درک کنند.
همواره باید دشمن را با نگاه دشمنی نگاه کنیم
رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور با تاکید بر اینکه استکبارستیزی با 16 آذرماه همراه شده و همیشه جزء مطالبات دانشجویی بوده است، اظهار کرد: پیام استکبارستیزی این است که باید همیشه دشمن را با نگاه دشمنی نگاه کنیم و در برابر دشمنی دشمن کوتاهی نکنیم که در این صورت، ضربه‌اش را خواهیم خورد.
دکتر حیدری، مبارزه با امریکا را عینی، واقعی و منطقی دانست و با بیان اینکه مذاکره مستقیم با آمریکا، راه نفوذ آمریکائی‌ها را باز می‌کند، ابراز کرد: ملت ما هرگز حمایت‌های آمریکا از شاه، شکنجه‌های ساواک، حمایت آن‌ها از صدام و جنایت‌های متعدد آمریکا در دهه‌های گذشته که نشانه دشمنی متخاصمانه با مردم ایران است، را فراموش نخواهند کرد.
وی با تاکید بر اینکه باید 16 آذرماه به عنوان قله مطالبات دانشجویی بزرگ و گرامی داشته شود، عنوان کرد: دانشجوی بصیر و انقلابی باید به عنوان بدنه فعال متوجه مسائلی همچون مبارزه با فساد و اشرافی‌گری، حقوق‌های نجومی و ... باشد و ضمن انتقال آن‌ها، در راستای اصلاح و مبارزه با این مسائل، مطالبه‌گری کند.
وی با اشاره به اینکه جوان امروز در معرض آسیب‌های مختلفی قرار دارد، عنوان کرد: دانشجویان جوان باید سطح فکر و فهم و تحلیل خود را در افق مبارزه با فساد و سطوح خدمت به مردم جهت دهد و مطالبات حوزه‌های مختلف را در ذیل نظام اسلامی پیگیری کند.
 رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور، انقلاب اسلامی را پدیده‌ای برخواسته از متن مردم عنوان کرد و افزود: مردم، محرومان و مستضعفان، کلیدواژه‌هایی است که بیشترین تکرار را در کلام امام خمینی(ره) دارد.
دکتر حیدری تصریح کرد: 16 آذر هر سال روز تجدید میثاق با ارمان‌های این روز بزرگ و تجلیل از مقام علم، دانش و دانشگاه است.
وی به برکات انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: به عنوان مثال در ابتدای انقلاب از حداقل شاخص‌های بهداشتی محروم بودیم ولی امروز به برکت انقلاب اسلامی به جایی رسیدیم که در شاخص‌های بهداشتی و درمانی در وضع مطلوبی هستیم و بسیاری از بیماران کشورهای منطقه، ایران را به عنوان محل درمان خود انتخاب می‌کنند.
وی در پایان از دانشجویان خواست تا به بهترین شکل از فرصت کوتاه عمر دانشجویی خود بهره گیرند.
برای مشاهده تصاویر کلیک کنید