امروزدوشنبه, 07 بهمن 1398 21:24

انقلاب اسلامی دستاوردهای خوبی در حوزه سلامت داشته است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: انقلاب اسلامی دستاوردها و توفیقات خوبی در بخش‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و به ویژه حوزه سلامت داشته است.
به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم افتتاح دو پروژه بهداشتی و آئین آغاز 21 طرح بهبود استاندارد فضای فیزیکی ـ بهداشتی که با حضور معاون فرماندار، جمعی از مسئولان و مردم برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت در دولت تدبیر و امید نمود بیشتری داشته و مردم عزیز به صورت ملموس این خدمات را درک می‌کنند.
وی از طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید یاد کرد و افزود: این طرح ملی نه فقط مربوط به وزارت بهداشت بلکه به همه ارکان نظام سلامت مربوط می‌شود که بر اساس اسناد بالادستی کشور از جمله قانون اساسی، سند چشم‌انداز بیست ساله‌ جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به اینکه اقدامات حوزه بهداشت، بنیادین، زیربنایی و دیربازده است، اظهار کرد: تاکید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همواره به جای درمان بر پیشگیری بوده است.
دکتر احمدی با بیان اینکه 15 برنامه ملی و 10 پروژه پشتیبان در قالب طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت در حال اجرا است، عنوان کرد: هم‌اکنون در 17 مرکز سلامت جامعه، 5 پایگاه سلامت غیرضمیمه و 46 خانه بهداشت، خدمات مختلفی در حوزه سلامت به مردم تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد ارائه می‌شود.
وی، تعمیر، تجهیز و نوسازی مراکز، تامین پزشک، سیستم یکپارچه بهداشت(سیب)، افزایش اقلام دارویی مراکز سلامت جامعه و خدمات دندان‌پزشکی را از جمله مهمترین برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت عنوان کرد و افزود: جذب 14دانشجوی دندانپزشکی بومی متعهد خدمت برای تامین نیاز دانشگاه به دندانپزشک، تعویض یونیتهای فرسوده دندانپزشکی، تامین کلیه وسایل و مواد مصرفی دندانپزشکی، حضور دندانپزشک در مراکز سلامت جامعه و فعال شدن شیفت عصر دندان‌پزشکی فیاض‌بخش از مهمترین اقدامات طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت در راستای بهبود وضعیت بهداشت دهان و دندان مردم است.
دکتر احمدی با تشریح ویژگی‌های سامانه یکپارچه بهداشت(سیب)، گفت: این طرح در راستای پرونده الکترونیک سلامت است که خوشبختانه در بخش‌های مختلف اجرایی آن، دانشگاه علوم پزشکی گناباد جزء رتبه‌های اول تا سوم در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان آیه 46 سوره کهف:« الْمَالُ وَالْبَنُونَ زِينَةُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَالْبَاقِيَاتُ الصَّالِحَاتُ خَيْرٌ عِنْدَ رَبِّكَ ثَوَابًا وَخَيْرٌ أَمَلًا، مال و پسران زيور زندگى دنيايند و نيكي‌هاى ماندگار از نظر پاداش نزد پروردگارت بهتر و از نظر اميد [نيز] بهتر است.»، گفت: نزد خداوند متعال هیچ عمل صالحی محو و نابود نمی‌شود.
دکتر احمدی با قدردانی از خیر نیک‌اندیشی که هزینه احداث این خانه بهداشت را تامین کرده است، اظهار کرد: تا کنون به همت خیرین، هفت خانه بهداشت با 790 میلیون تومان هزینه، دو مرکز سلامت جامعه در روستاهای زیبد و سنو و کمک به احداث مرکز سلامت جامعه روشناوند با 900 میلیون تومان هزینه، 13 سوئیت اقامتگاه همراه بیمار با 350 میلیون تومان هزینه در مناطق تحت پوشش این دانشگاه احداث شده است.
وی خرید 223 مورد تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی و 500 میلیون ریال کمک به بیماران صعب‌العلاج و سرطانی را از دیگر کمک‌های خیرین برشمرد و از خیرین نیک‌اندیش خواست تا با کمک‌های خود، حوزه سلامت را در ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم منطقه یاری کنند.
برای مشاهده تصاویر کلیک کنید