امروزپنج شنبه, 03 بهمن 1398 13:53

تاکید رئیس دانشگاه بر هم‌دلی، همکاری و تلاش در جهت ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در دیدارهای نوروزی با معاونان، مدیران، استادان و کارکنان معاونت‌های مختلف دانشگاه بر هم‌دلی، همکاری و تلاش در جهت ارتقاء شاخص‌های حوزه سلامت و ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم منطقه تاکید کرد.
به گزارش وب‌دا، دکتر احمدی رئیس دانشگاه در این دیدارها ضمن تبریک سال جدید، اظهار امیدواری کرد که سال 96 که با ایام فرخنده ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) شروع شد، سالی پر از خیر و برکت برای هموطنان و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در راستای خدمت شایسته‌تر به مردم شریف منطقه باشد.
وی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان « اقتصاد مقاومتی؛ تولید – اشتغال»  از سوی مقام معظم رهبری، از معاونان و مدیران دانشگاه خواست همچون سال‌های گذشته در خرید و مصرف محصولات داخلی توجه و اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانیم در جهت تحقق شعار سال و عمل به منویات مقام معظم رهبری گام برداریم.
رئیس دانشگاه اجرای برنامه عملیاتی را یکی دیگر از فعالیت‌های سال گذشته عنوان و ابراز کرد: خوشبختانه دانشگاه توانست سال گذشته رتبه نهم را در اجرای برنامه عملیاتی در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کسب کند که نتیجه تلاش و همت همه معاونت‌ها بود و از همه مدیران و کارشناسانی که در این راستا تلاش کردند، قدردانی می‌نمایم.
دکتر احمدی با اشاره به در پیش بودن انتخابات، حضور پرشور در انتخابات را مایه اقتدار و عزت جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد: همه مجموعه مدیران و کارکنان دانشگاه باید بدون توجه به هیاهوهای انتخاباتی، همچون همیشه در راستای ارائه خدمات شایسته به مردم تلاش کنند.
رئیس دانشگاه در اولین دیدار در جمع کارکنان حوزه ستاد و معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ضمن قدردانی از تلاش‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته در سال گذشته، گفت: با توجه به اینکه عدم وجود چارت تشکیلاتی دانشگاه همواره یکی از مهمترین مشکلات در مسیر توسعه این دانشگاه در طی سالیان گذشته بود، تصویب و ابلاغ چارت تشکیلاتی دانشگاه توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین روزهای اسفندماه سال گذشته یکی از مهمترین زمینه‌های توسعه و تحول دانشگاه است که بستر لازم را برای حل مشکلات کمبود نیروی انسانی در بخش‌های مختلف دانشگاه رفع خواهد کرد.
دکتر احمدی با اشاره به اینکه بیمارستان 320 تختخوابی علامه بهلول گنابادی هفته آینده افتتاح می‌شود، گفت: علاوه بر اینکه پروژه‌‌های دانشکده پزشکی و بهسازی کامل سالن همایش‌های دکتر چمران نیز اردیبهشت ماه افتتاح می‌شود، تا پایان امسال با افتتاح و بهره‌برداری از کلینیک تخصصی، مرکز غربالگری سرطان و افتتاح حداقل ۷ خانه بهداشت گام‌های موثری در جهت ارتقاء خدمات حوزه سلامت در منطقه برداشته می‌شود.
دکتر احمدی با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت در چند سال گذشته زمینه اشتغال‌زایی مناسبی را در شهرستان‌های گناباد و بجستان فراهم کرد، افزود: به رغم همه مشکلات موجود، برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه‌های مختلف دانشگاه، حدود 300 نفر در سه سال گذشته در بخش‌های مختلف دانشگاه مشغول بکار شدند ضمن آنکه به طور متوسط ماهیانه بالغ بر پانصد نفر نیز در روند احداث پروژه های مختلف دانشگاه مشغول کار بوده‌اند.  
وی در جمع معاون، مدیران و کارشناسان معاونت بهداشت دانشگاه هم ضمن قدردانی از خدمات آن‌ها در راستای ارتقاء شاخص‌های بهداشتی، گفت: خوشبختانه با تلاش و همت مجموعه کارشناسان معاونت بهداشت، مراکز جامع خدمات سلامت، خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت، دانشگاه توانسته است جزء دانشگاه‌های برتر در اجرای سامانه سیب باشد.
دکتر احمدی با بیان اینکه در راستای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، 9800 متر مربع از مراکز خدمات جامع سلامت، نوسازی و بهسازی شد، اظهار کرد: قرار گرفتن دانشگاه در بین سه دانشگاه برتر در حذف قلیان، رشد 200درصدی شناسایی بیماران دیابتی و رشد 146درصدی شناسایی بیماران فشارخونی از جمله دستاوردهای مهم حوزه بهداشت دانشگاه است.
وی با اشاره به اینکه نتایج فعالیت‌های حوزه بهداشت در درازمدت به ثمر می‌نشیند، تاکید کرد: همان گونه که با برنامه‌ریزی و تلاش مجموعه بهداشتی کشور در سال‌های متمادی، بیماری‌های واگیر کنترل شد، باید با برنامه‌ریزی، همکاری و تعامل دستگاه‌ها و نهادهای مختلف، افزایش آموزش‌های بهداشتی و همت و تلاش مضاعف مجموعه معاونت بهداشت در راستای کاهش و غلبه بر بیماری‌های غیرواگیر تلاش کنیم.
رئیس دانشگاه در جمع معاون، مدیران و کارشناسان معاونت درمان دانشگاه هم ضمن خداقوت به آن‌ها، از تلاش‌های صورت گرفته در حوزه بیمارستان‌ها و اورژانس 115 در طی سال گذشته به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی قدردانی کرد.
دکتر احمدی در دیدار نوروزی با معاون و کارشناسان غذا و دارو، بهبود شاخص‌های نسخه نویسی و کاهش درصد تجویز آنتی میکروبیال، تجویز تزریق شکل تزریقی و تجویز کورتیکوستروئید را از مهمترین اقدامات غذا و دارو عنوان و اظهار کرد: معاونت غذا و دارو در اجرای برنامه عملیاتی هم به خوبی عمل کرد به طوری که موفق به کسب جایگاه اول در بین معاونت‌های دانشگاه شد.
وی، کاهش کمبود اقلام دارویی از 100 به 15 قلم را از دیگر اقدامات موثر دانست و تصریح کرد: سامانه‌ای شدن فرآیندها، طرح نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای، تشکیل پرونده برای بیماران خاص و صعب‌العلاج و پوشش یارانه‌ای حدود سه میلیارد ریالی از دیگر اقدامات معاونت غذا و دارو است.