امروزپنج شنبه, 03 بهمن 1398 14:21

قدردانی رئیس دانشگاه از اعضای کمیته فنی راه‌اندازی و تجهیز بیمارستان علامه بهلول گنابادی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جلسه‌ای از اعضای کمیته فنی راه‌اندازی و تجهیز مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی قدردانی کرد.


به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی در این مراسم که در سالن زکریا برگزار شد، اظهار کرد: آن‌چه حق این پروژه عظیم بود به خوبی ادا شد و در جشنواره عمران سلامت، دانشگاه علوم پزشکی گناباد جزء معدود دانشگاه‌هایی بود که توانست در راه‌اندازی 21 هزار تخت بیمارستانی، لوح تقدیر بگیرد.
وی ضمن تبریک این موفقیت، با بیان روایتی از پیامبر اعظم(ص):« هرگاه خدا خیری برای بنده بخواهد، حوائج مردم را به سمت او می‌گرداند.»، گفت: از همه همکاران سخت‌کوشم در دانشگاه علوم پزشکی که برای بهره‌برداری از پروژه بزرگ مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی تلاش و همت کردند، قدردانی می‌کنم.
دکتر احمدی تاکید کرد: مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی باقیات و صالحاتی است که همه کسانی که برای احداث و راه‌اندازی آن تلاش کردند، یقینا از اجر و ثواب معنوی خدمات ارائه شده در آن بهره‌مند خواهند شد.
رئیس دانشگاه با اشاره به تحولات خوب صورت گرفته در حوزه سلامت پس از شروع به کار دولت تدبیر و امید، اظهار کرد: در طی سه سال گذشته و پس از آغاز طرح تحول نظام سلامت که با تدبیر دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفت، توجه ویژه‌ای به توسعه و ارتقاء فضاهای فیزیکی حوزه درمان شد.
دکتر احمدی ادامه داد: احداث کلینیک‌های ویژه، توسعه و استانداردسازی اورژانس‌ها، احداث مراکز تشخیص و غربالگری سرطان و بهسازی وتوسعه بلوک‌های زایمانی از جمله برنامه‌هایی بود که در راستای توسعه فضاهای فیزیکی بخش درمانی انجام شد.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گناباد در توسعه و استانداردسازی اورژانس‌ها در سطح کشور پیشرو بود، ابراز کرد: این دانشگاه جزو اولین دانشگاه‌هایی بود که در بهسازی وتوسعه بلوک‌های زایمانی در بیمارستان آموزشی درمانی 22 بهمن و پس از آن، مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی اقدام کرد.
رئیس دانشگاه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی از سال 88، خاطرنشان کرد: در پروژه 21هزار تخت بیمارستانی دولت تدبیر و امید، به همت دولت محترم و با تلاش مشاورین، پیمانکاران و تمامی پرسنل خدوم دانشگاه، توانستیم جز دانشگاه‌هایی باشیم که حدود 320 تخت به 21هزار تخت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کنیم که البته این رقم به 25هزار تخت بیمارستانی تا پایان هفته دولت خواهد رسید.
دکتر احمدی تصریح کرد: پروژه مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی در شش ماهه دوم سال95 وارد مرحله حساس و ویژه‌ای شد و در همین راستا، یکی از مهمترین تدابیر تشکیل کمیته فنی راه‌اندازی و تجهیز این پروژه بیمارستانی بود.
وی با بیان اینکه در این مدت حدود 30جلسه توسط این کمیته برگزار شد، گفت: در این کمیته، برنامه‌ها و فعالیت‌های مورد نیاز، اولویت‌بندی و پیگیری می‌شد که نقش موثری در تسریع اتمام کارهای ساختمانی و تجهیز بیمارستان داشت.
دکتر احمدی، این کمیته را نمونه بارزی از خرد جمعی و هم‌گرایی عنوان کرد و افزود: این کمیته می‌تواند الگوی خوبی برای انجام کارها و پروژه‌های آینده در سایر حوزه‌ها باشد.
وی با بیان اینکه در ساخت و تجهیز این بیمارستان به کیفیت توجه ویژه‌ای شده است، اظهار کرد: خوشبختانه کیفیت این پروژه به گونه‌ای بود که مورد توجه ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم قرار گرفت.
رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه هر کار جدیدی در ابتدای راه ممکن است با نقص‌ها و مشکلاتی مواجه باشد، از مراجعه کنندگان محترم خواست با صبوری اجازه دهند تا ارائه خدمات در این بیمارستان به بهترین شکل ارائه شود.
دکتر احمدی ضمن قدردانی از همه معاونان، مدیران و کارشناسان واحدهای مختلف دانشگاه که در به ثمرنشستن این پروژه بزرگ تلاش کردند، گفت: از همکاری‌ و حمایت‌های وزیر بهداشت، معاونان وزارت، هیئت امناء ارزی، دفتر توسعه منابع فیزیکی، استانداری، امام جمعه، نمایندگان مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی به ویژه مهندس بنایی، فرمانداران شهرستان گناباد و ادارات آب، برق، گاز و مخابرات و سایر دستگاه‌ها در راستای احداث و راه‌اندازی پروژه مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم.
وی در پایان با تاکید بر اینکه با نظارت و تلاش صورت گرفته، هزینه تمام شده این بیمارستان نسبت به سایر بیمارستان‌های احداث شده کشور کمتر است، خاطرنشان کرد: در راستای طرح تحول نظام سلامت، هم‌اکنون 30 پروژه عمرانی در حوزه بهداشت در حال احداث است.
دکتر تجددی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه هم در این جلسه، راه‌اندازی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی را نتیجه تلاش عاشقانه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گناباد دانست و اظهار کرد: به رغم منابع و نیروی انسانی محدود، کارها و اقدامات بزرگی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد انجام شده و توسعه خوبی صورت گرفته است.
وی، از مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی به عنوان یک پروژه آبرومند و قابل قبول برای دانشگاه و شهرستان یاد و اظهار امیدواری کرد که این مرکز بتواند در سال‌های آینده باعث ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر به مردم منطقه شود.
دکتر تجددی از همه کسانی که عاشقانه و مجددانه برای این پروژه پیگیری و تلاش کردند، سپاسگزاری کرد و گفت: باید از تلاش‌ها و پیگیری‌های فراوان دکتر احمدی ریاست دانشگاه برای تکمیل و راه‌اندازی این بیمارستان قدردانی کنیم.
وی همچنین از فعالیت‌های حوزه‌های مختلف به ویژه دفتر فنی دانشگاه که از ابتدای شروع به کار این پروژه در سال 1388 تلاش‌های گسترده‌ای داشته‌اند، قدردانی کرد.
در ادامه این مراسم، دکتر معصوم‌زاده معاون درمان دانشگاه با تشکر از همه کسانی که برای راه‌اندازی بیمارستان علامه بهلول فعالیت کردند، گفت: با وجود اینکه بیمارستان سازی در کشور ما حدود 12 تا 14 سال طول می‌کشد، این بیمارستان 8 ساله احداث و راه‌اندازی شد که در این زمینه یکی از سریعترین بیمارستان‌های ساخته شده است و برای جمعیت زیادی پیش‌بینی شده است.
دکتر محسن صاحبان ملکی رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی هم از این پروژه به عنوان بزرگترین پروژه دانشگاه و شهرستان یاد کرد و افزود: با همت و همراهی رئیس دانشگاه توانستیم این پروژه بزرگ را به بهره برداری برسانیم.
وی، انتقال و جایه جایی بیماران را کار سنگینی عنوان و اظهار کرد: الحمدالله پروژه انتقال بیماران از دو بیمارستان بدون بروز مشکل برای آن‌ها به خوبی انجام شد.
یادآور می‌شود، در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مهندس یعقوبی مدیر دفتر فنی دانشگاه و دکتر صاحبان ملکی رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی و با اهداء لوح تقدیر دکتر احمدی رئیس دانشگاه از سایر اعضای این کمیته قدردانی شد.
                                                                                                                       برای مشاهده تصاویر کلیک کنید