امروزچهارشنبه, 09 بهمن 1398 19:17

تقدیراز فعالان هیات مذهبی دانشجویی مراکز آموزش عالی شهرستان گناباد

به همت شورای هیات مذهبی دانشجویی مراکز آموزش عالی شهرستان گناباد، در مراسمی که با حضور روسای مراکز آموزش عالی، مسئولان شهرستان و مسئولین و مداحان هیات‌های دانشجویی در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد از فعالان هیات مذهبی دانشجویی تجلیل شد.
به گزارش وب‌دا، امام جمعه و رئیس شورای هیات مذهبی دانشجویی مراکز آموزش عالی شهرستان گناباد در این مراسم به تشریح اهداف راه اندازی این شورا پرداخت و افزود: تشکیل و تداوم حضور این شورا در سطح مراکزآموزش عالی شهرستان موجب آشنایی بیشتردانشجویان با مکتب اهل بیت(ع) و سرآغاز یک راه برای جذب و جهت دهی دانشجویانی است که پایبندی کمتری به اعتقادات دینی دارند. حجت الاسلام حسن صادقی نسب با اشاره به اینکه هدف دشمن و استکبار جهانی جدا کردن قشر جوان و دانشجو از اسلام و ارزشهای دینی است، افزود: دشمن و صیهونیسم جهانی در این راستا از هیچ اقدامی کوتاهی نورزیده و با شبهه افکنی در قرآن و اسلام و ... در فضاهای مجازی و سایت‌های الکترونیکی شبهه افکن و مستهجن در جبهه جنگ نرم با قدرت حاضر شده است .
مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی گناباد هدف همه این فعالیتهای ضد فرهنگی و تحریم های اقتصادی دشمنان را جدایی نسل جوان ازانقلاب و ارزشهای آن بیان کرد و اظهار داشت: وجود سنگری قوی به نام ائمه اطهار و تمسک به قرآن و عترت، دشمنان را در رسیدن به این هدف ناکام خواهد گذاشت. وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که دانشجویان را افسران جبهه جنگ نرم خطاب نمودند، افزود: بسیج دانشجویی، دفاتر فرهنگی و هیات‌های مذهبی به عنوان سنگر جنگ نرم است. رئیس شورای هیات مذهبی دانشجویی مراکزآموزش عالی در پایان با توجه به نزدیک شدن ایام دهه فاطمیه خواستار همت هیات مذهبی دانشجویی در برگزاری با شکوه مراسم عزاداری این ایام شد.
در ابتدای این جلسه رسایی فر دبیر شورای هیات مذهبی دانشجویی مراکز آموزش عالی شهرستان گناباد به ارائه گزارشی از روند تشکیل شورا و فعالیتهای انجام شده از جمله برپایی نمایشگاه زلال غدیر و گردهمایی جوانان عاشورایی مراکز آموزش عالی شهرستان پرداخت .
در پایان این مراسم هم از فعالان برگزیده هیات مذهبی دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان تقدیر شد. همچنین شرکت کنندگان با حضور در گلزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی، با آرمانهای شهدا تجدید پیمان کردند.