امروزپنج شنبه, 03 اسفند 1396 22:07
آمار سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
بازدید کل
2268
1524
11439
2323308
38300
53125
28905817

مراسم تجلیل از بازنشستگان دانشگاه برگزار شد

در مراسمی با حضور جمعی از اعضای هیئت رئیسه، مدیران و کارشناسان، از 33 نفر از بازنشستگان دانشگاه در سال 95 و شش ماهه نخست امسال، تجلیل شد.به گزارش وب‌دا، حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب، امام جمعه گناباد و مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه در این مراسم که در تالار شهید دکتر چمران برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، فرارسیدن ماه محرم را تسلیت گفت و بر سوگواری همراه با معرفت تاکید کرد.
وی ضمن تبریک روز تکریم خانواده و بازنشستگان، اظهار کرد: ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه مرهون تلاش‌ها و خدمات شما در حوزه‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی است.
امام جمعه گناباد با بیان روایتی از پیامبر اعظم(ص):«خیرالناس انفعهم للناس؛ بهترین مردم کسی است که بیشترین خیر و نفع را برای مردم داشته باشد.»، گفت: دین اسلام، دینی جامع نگر است که به همه ابعاد زندگی توجه داشته است و از همین‌رو، خدمت به مردم را یکی از مهمترین و بافضیلت‌ترین اعمال بیان کرده است که اجر و ثواب فراوانی نزد خداوند متعال دارد.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با بیان حدیث دیگری از پیامبر اکرم(ص):«الخلق کلهم عیال الله فاحبهم الی الله تعالی انفعهم لعیاله؛ مردم همگی (درحکم) عیال و خانواده خداوند، پس بهترین مردم نزد خداوند کسی است که بیشترین نفع را به مردم برساند.»، گفت: کسانی که توفیق خدمت به مردم را داشته باشند، جایگاه رفیعی در نزد پرودگار دارند.
وی افزود: گرچه خدمت به مردم در هر جایگاهی دارای ارزش ویژه‌ای است ولی خدمت در راستای بهداشت و سلامت جامعه افتخار بزرگی است که بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی گناباد از آن بهره‌مند هستند.
امام جمعه گناباد با اشاره به احادیث و روایات دینی، بر لزوم احترام و تکریم بزرگترها تاکید و تصریح کرد: پیشکسوتان در هر رشته و جایگاهی که باشند دارای احترام و منزلت خاصی هستند.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با بیان آیه 7 سوره الشرح:«فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ؛ پس هنگامی که از کار مهمّی فارغ می‌شوی به مهم دیگری پرداز.»، تاکید کرد: هیچ‌گاه در قرآن و روایات به بیکاری توصیه نشده، بلکه تاکید شده است که پس از فراغت از هر کاری، خود را برای تلاش و فعالیت دیگری آماده کنید همان طوری که به پیامبر (ص) توصیه شد تا پس از فراغت از جهاد، به تعلیم و تعلم بپردازد.
وی با تاکید بر اینکه بازنشستگان باید در کنار کارهای فردی، به کارهای اجتماعی نیز بپردازند، گفت: همه این تاکیدات و توصیه‌های دینی از آن جهت است که هیچ‌گاه نباید ناامیدی در انسان شکل گیرد بلکه باید پیوسته به دور از سکون و انزوا در تلاش باشد.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب اظهار امیدواری کرد که جامعه بیش از پیش از تجربه‌ها و مهارت‌های پیشکسوتان بهره‌مند شود.