امروزدوشنبه, 07 بهمن 1398 00:22

شایسته‌سالاری ملاک انتخاب مدیران است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: شایسته‌سالاری ملاک انتخاب مدیران در این دانشگاه است.به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی در اولین جلسه هیئت رئیسه این دانشگاه با حضور معاونین جدید، گفت: شایسته‌سالاری که از تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری است در انتخاب معاونین و مدیران این دانشگاه در اولویت است.
وی با اشاره به دستور وزیر بهداشت مبنی بر هماهنگی و تعامل با وزارت بهداشت در صورت تصمیم به تغییر معاونین دانشگاه در دوره جدید مسئولیت، افزود: با وجود اینکه انتخاب معاونین، حق رئیس دانشگاه است ولی در انتخاب معاونین جدید از نظرهای مشورتی وزارت بهداشت هم استفاده شد و جلسات کارشناسی با معاونین مربوطه در وزارت بهداشت برگزار و پس از تایید وزارت، ابلاغ معاونین جدید صادر شد.
دکتر احمدی با تاکید بر اینکه بدیهی است که شناختم نسبت به کارایی، تلاش و علاقه افراد به خدمت نسبت به چهار سال گذشته قابل مقایسه نیست، ادامه داد: با این وجود، در طی دو ماه گذشته، از تجربیات و نظرات همه دلسوزان شهرستان، کارشناسان، اعضای محترم هیئت علمی و دانشجویان عزیز برای انتخاب معاونین جدید استفاده شد.
وی از تلاش‌ها، پیگیری‌ها و خدمات دکتر تجددی، دکتر عالمی و دکتر معصوم‌زاده که پیش از این مسئولیت معاونت‌های توسعه مدیریت و منابع ، بهداشت و درمان را برعهده داشتند، قدردانی کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، اجرای طرح تحول نظام سلامت را از توفیقات مهم دولت دوازدهم دانست و تصریح کرد: این طرح با تدبیر دکتر هاشمی وزیر بهداشت و حمایت‌های دولت آغاز شد و توانست رضایت‌مندی بالایی را به همراه داشته باشد.
دکتر احمدی از حمایت‌های مجلس شورای اسلامی و نمایندگان ملت از اجرای این طرح عظیم تشکر کرد و گفت: جا دارد از پیگیری‌ها، تلاش و همراهی دکتر بنایی نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی نیز تقدیر و تشکر کنم.
وی با قدردانی از حمایت‌های ارزنده دکتر هاشمی وزیر بهداشت، معاونین و کارشناسان ستادی این وزارت، راهنمایی‌های اعضای هیئت امناء دانشگاه و همراهی استاندار خراسان رضوی، اظهار کرد: اجرای این طرح در سطح شهرستان‌های گناباد و بجستان بدون کمک و همدلی مسئولین این شهرستان‌ها از جمله ائمه جمعه، فرمانداران، اعضای شورای تامین، اعضای شورای اداری و اعضای سازمان نظام پزشکی و همچنین معاونین، مدیران و کارکنان خدوم دانشگاه و دانشجویان امکان‌پذیر نبود و از همه این بزرگواران قدردانی می‌نمایم.
وی از راهنمایی‌ها و حمایت‌های معنوی حجت‌الاسلام صادقی‌نسب امام جمعه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هم تشکر کرد.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، معاونین دانشگاه را به گسترش اخلاق اسلامی در محیط اداری و برخورد با پرسنل و ارباب رجوع، توجه و دقت در نظم مالی و حفظ شعائر اسلامی، ایرانی و انقلابی توصیه کرد و افزود: معاونین دانشگاه باید وقت زیادی برای این مسئولیت خطیر بگذارند و با انجام بازدیدهای مستمر از واحدهای تحت سرپرستی و برگزاری جلسات کارشناسی با مدیران واحدها، مسائل و مشکلات مربوطه را احصاء و برای حل آن‌ها تلاش کنند.
دکتر احمدی بر احیای شورای معاونین دانشگاه و برگزاری جلسات منظم تاکید کرد و گفت: معاونین دانشگاه باید در اسرع وقت، موارد ارجاعی و مسائل مختلف را پیگیری و پاسخ دهند.
وی با تاکید بر فعال و پویا نمودن کارگروه اقتصاد مقاومتی و رعایت صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری، اداری و خرید تجهیزات در همه حوزه‌های تحت پوشش دانشگاه، ابراز کرد: اجرای صحیح اصول اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری بهترین راهکار برای صرفه‌جویی و استفاده بهینه است.
دکتر احمدی، معاونین دانشگاه را به هماهنگی و همراهی با واحدهای نظارتی دانشگاه از جمله مدیریت حراست و اداره بازرسی توصیه نمود و تاکید کرد: مسئولین واحدهای نظارتی دانشگاه باید به عنوان چشم ناظر و پیش‌رو، به طور مستمر فعالیت‌های خود را انجام دهند و معاونین دانشگاه هم حتما با آن‌ها، همکاری‌های لازم را داشته باشند.


خدمت به مردم بزرگترین عبادت است
حجت الاسلام صادقی نسب، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز با تبریک به معاونین جدید گفت: خدمت به مردم بزرگترین عبادت است و پذیرفتن مسئولیت، ابزار و فرصتی مناسب برای انجام خدمت بیشتر به مردم است که باید قدر آن را دانست، هرچند که این مسئولیت‌ها، دغدغه‌‌ها و مشکلات خاص خودش را هم دارد.
وی افزود: کسی که بخاطر خدا مسئولیتی را بپذیرد و با تکیه بر او به انجام خدمت به مردم بپردازد، از پاداش الهی نیز برخوردار است، همان‌طوری که پیامبر گرامی اسلام فرموده‌اند:«بهترین مردم نزد خداوند کسی است که بیشترین نفع را به مردم برساند.»
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به کوتاه بودن عمر مسئولیت‌ها، اظهار داشت: مسئولیت‌ها پایان می‌پذیرند اما آنچه برای همیشه جاودانه می‌ماند، اثر خدماتی است که دلسوزانه و متعهدانه در دوران مسئولیت انجام می شود.
حجت الاسلام صادقی نسب در پایان با تشکر از تبیین اهداف دانشگاه توسط دکتر احمدی به ویژه در نگاه جدی به اجرای اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی نیاز ضروری جامعه امروز ماست که باید در تمام بخش‌ها و سطوح جامعه به آن توجه جدی شود.