امروزچهارشنبه, 09 بهمن 1398 18:49

گزارشی از اولین روز کاری دکتر باذلی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گناباد

Dr-bazeli-1اولین دقایق ساعت رسمی کاری دکتر باذلی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گناباد، در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی آغاز شد. مراسمی برای تجدید میثاق با آرمان های والای شهدا. به گزارش وبدا، در این مراسم حجت الاسلام صادقی نسب، امام جمعه گناباد و مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر احمدی رئیس سابق دانشگاه، رئیس دفتر دکتر بنایی نماینده محترم مردم شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیات رئیسه و جمعی از پرسنل دانشگاه نیز حضور داشتند.
دکتر باذلی سپس به تالار شهید دکتر چمران رفت تا در جلسه ای داخلی با پرسنل دانشگاه شرکت کند. جلسه ای که امام جمعه، فرماندار، رئیس دفتر مهندس بنایی و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر گناباد هم حضور داشتند.

موفقیت دانشگاه برای همه ما مهم است و باید همه کمک کنیم تا همچون گذشته این دانشگاه موجب سربلندی باشد.
emam-jimeدر ابتدای این مراسم، حجت الاسلام صادقی نسب با تبریک مسئولیت جدید به دکتر باذلی و قدردانی از تلاش های دکتر احمدی گفت: دکتر احمدی در 4 سال گذشته با تمام وجود تلاش کرد و توانست با کمک معاونین، اساتید و کارکنان، خدمات ارزنده ای ارائه نماید که امیدوارم این همکاری ها در دوران دکتر باذلی هم تداوم داشته باشد و ایشان نیز در این مسئولیت خطیر موفق شوند.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد سپس به جایگاه مهم این دانشگاه در شهرستان اشاره کرد و گفت: موفقیت دانشگاه برای همه ما مهم است و باید همه کمک کنیم تا همچون گذشته این دانشگاه موجب سربلندی باشد.
وی با تقدیر از اقدام دکتر باذلی برای حضور بر مزار شهدای گمنام در اولین ساعت کاری گفت: ما هر چه داریم از برکت خون شهداست و باید بکوشیم تا در مسیر آن ها قدم برداریم.
حجت الاسلام صادقی نسب با اشاره به زودگذر بودن مسئولیت ها اظهار داشت: آنچه برای همیشه می ماند، ارزش ها و خدماتی است که انسان در مسیر شهدا، امام راحل و رهبری انجام می دهد.

دانشگاه علوم پزشکی در حوزه آموزش عالی شهرستان یک برند محسوب می شود.
فرماندار گناباد هم در این مراسم با اشاره به قدمت بالای دانشگاه علوم پزشکی گفت: این دانشگاه از مجموعه های بسیار تاثیرگزار در معادلات شهرستان در حوزه های مختلف خدمت رسانی، اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی است و در حوزه آموزش عالی شهرستان یک برند محسوب می شود.
وی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: حوزه سلامت در دولت یازدهم از جایگاه خاصی برخوردار بود که اعتبارات تخصیص داده شده در این 4 سال و کارهای بزرگی که در این حوزه انجام شده است، گواه خوبی برای این موضوع است. far
نبی پور افزود: دولت دوازدهم هم مصمم است تا با رفع برخی ایراداتی که به این طرح وارد شده، این طرح را به منظور انجام خدمات بهتر برای مردم، ادامه دهد که امیدوارم برای تامین منابع و هزینه های این طرح مهم، مجلس هم حمایت های لازم را انجام دهد.
فرماندار شهرستان گناباد ادامه داد: سرمایه گذاری که در دولت یازدم برای ایجاد زیرساخت ها و ارائه خدمات سلامت انجام شد، قابل مقایسه با هیچ یک از دوران های قبل نیست.
وی با تبریک به دکتر باذلی و تشکر از خدمات دکتر احمدی در خصوص تغییر مدیریت دانشگاه اظهار داشت: بر اساس تئوری گردش نخبگان، این تغییر و تحولات عادی و منطقی است و فرصتی است تا بتوانیم از تجربیات و دانش دیگر نخبگان هم استفاده کنیم.
نبی پور افزود: قطعا دکتر باذلی مسولیت سنگینی در ادامه مسیر طرح تحول نظام سلامت خواهد داشت و من از مجموعه کارکنان دانشگاه که موتور محرکه و مجری طرح تحول هستند درخواست می نمایم با مدیریت جدید دانشگاه نهایت همکاری را داشته باشند.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان های گناباد و بجستان منشاء خیر و اثر و محور بسیاری از پروژه های عمرانی این شهرستان ها است گفت: همه باید برای توسعه و پیشرفت این دانشگاه دست به دست هم بدهیم و من نیز به عنوان فرماندار در کنار شما خواهم بود.

به دور از تمام مسائل حاشیه ای، دست در دست هم برای توسعه دانشگاه گام برداریم.
Dr-bazeli-2دکتر باذلی نیز که برای نخستین بار پس از پذیرش مسئولیت جدید با همکارانش سخن می گفت، با شکرگزاری از درگاه خدا برای فرصت خدمتی که در اختیارش قرار گرفته گفت: احساس دوگانه ای از نگرانی و خوشحالی دارم، خوشحالی از این جهت که برای این مسئولیت مهم، مورد وثوق و اعتماد مسئولان عالی شهرستان و وزارت قرار گرفتم و نگرانی بخاطر کمبود منابعی که هم اکنون در کشور وجود دارد و کار من را برای مدیریت مجموعه سخت تر خواهد کرد.
وی افزود: البته با شناختی که از همکارانم دارم، امیدوارم بتوانم در سایه وفاق و همدلی همه همکاران و مسئولان شهرستان از این آزمون سربلند خارج شوم و با کمک شما منشاء خدمات موثری در دانشگاه باشیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان برخی از قابلیت های دانشگاه اظهار داشت: امروز دانشگاه علوم پزشکی گناباد در اوج تعالی قراردارد که این افتخار مرهون تلاش های همه پرسنل و روسای قدیم دانشگاه از جمله دکتر قهرمانی، زنده یاد دکتر سالاری، دکتر مسلم و دکتر احمدی است که برای رشد این مجموعه همت کرده اند.
دکتر باذلی افزود: تداوم این راه نیازمند عزم جدی و همکاری مضاعف و تلاش بیشتر همه ماست و من دست نیاز و همکاری به سمت همه همکاران و مسئولان شهرستان دراز می کنم تا به دور از تمام مسائل حاشیه ای دست در دست هم برای توسعه دانشگاه گام برداریم.
وی در پایان با اشاره به این که اهداف و برنامه های خود را در مراسم تکریم و معارفه بیان خواهد کرد ابراز امیدواری نمود تا فعالیت ها و تلاش ها در مسیر رضای خدا و مردم انجام شود.

سعی کردم آنچه را که رضای خدا و منافع دانشگاه هست انجام دهم
Dr-ahmadi5دکتر احمدی نیز به عنوان آخرین سخنران پای تریبون رفت و با تبریک سمت جدید به دکتر باذلی و آرزوی موفقیت برای ایشان گفت: در روایات آمده که زینت دنیا فانی است و آنچه باقی می ماند باقیات و صالحات است، و مسئولیت ها و مقام ها هم یکی از همین زینت های دنیایی است که بهترین حسن آن، فرصت خدمت و باقیات و صالحاتی است که می توانیم بجا بگذاریم.  
وی افزود: سعی کردم در دوران چهار ساله مسئولیت، همیشه با وضو وارد اتاق کارم شوم و آنچه را که رضای خدا و منافع دانشگاه هست انجام دهم و الحمدلله با همکاری معاونین، مدیران و پرسنل در حوزه های 7 گانه دانشگاه توفیقات خوبی بدست آمد که از همه این عزیزان قدردانی می نمایم و بابت قصور و دلخوری هایی که ممکن است پیش آمده باشد، از همه همکارانم عذرخواهی می کنم.
دکتر احمدی در پایان با اعلام آمادگی برای همکاری و در اختیار گذاشتن تجربیات دوران مسئولیت، از پرسنل دانشگاه خواست تا نهایت همکاری را با دکتر باذلی برای پیشبرد اهداف دانشگاه داشته باشند.
دکتر باذلی، در ادامه برنامه های کاری خود به اتفاق معاونین و جمعی از مدیران در مراسم گرامیداشت 13 آبان شرکت کرد و سپس به اتفاق اعضای هیات رئیسه در دفتر امام جمعه گناباد حضور یافت.
دیدار با فرماندار شهرستان گناباد، برگزاری جلسات مختلف با تعدادی از مدیران برای رصد اوضاع دانشگاه، دیگر برنامه های صبح و عصر اولین روز کاری سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی گناباد بود. شایان ذکر است که مراسم رسمی تکریم و معارفه 17 آبان ماه برگزار خواهد شد.mazar shohadaMarasem-aghaz13-28