امروزچهارشنبه, 09 بهمن 1398 18:27

دانشگاه به عنوان امانتی گران بها به من سپرده شده است.

Dr-bazeli-moarefe001سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گناباد در آیین تکریم و معارفه  گفت: امروز دانشگاه علوم پزشکی گناباد به عنوان مجموعه ای با خدمات گسترده و متنوع که در فراز و نشیب مدیریت ها مسیر رشد و تعالی را پیموده است، به عنوان امانتی گرانبها به من سپرده شده که بخاطر اعتمادی که مسئولین شهرستان و مقام عالی وزارت به اینجانب داشته اند، خوشحال و خرسندم.
به گزارش وبدا، دکتر جواد باذلی با اشاره به سی و دومین سالگرد تاسیس دانشگاه افزود: خوشحالم که این فرصت خدمت در سطح عالی مدیریتی برایم فراهم شد تا با دغدغه بیشتر، در بالاترین سطوح استانداردهای مورد انتظار به حق مردم، ارائه خدمت نمایم که برای تحقق این مهم و توسعه کمی و کیفی دانشگاه، از همه همکارانم در دانشگاه انتظار همکاری و حمایت دارم.
وی با قدردانی از تلاش ها و خدمات روسای قبلی دانشگاه گفت: روسای پیشین دانشگاه با تمام توان خود تلاش کردند تا دانشگاه به بالندگی برسد که به نوبه خودم از دکتر قهرمانی، زنده یاد دکتر سالاری، دکتر مسلم و دکتر احمدی کمال تشکر را دارم.
سرپرست دانشگاه با اشاره به مسئولیت تاریخی و مهم دانشگاه های علوم پزشکی در زمان کنونی به عنوان سازمان های مجری و میدانی طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: این طرح موجب ارتقاء سلامت مردم و پاسخگویی به نیاز اساسی و حیاتی جامعه، یعنی سلامت شد، و توانست رضایتمندی مردم را به دست آورد ولی با توجه به محدودیت های مالی که مخصوصا در حوزه درمان با آن مواجه است دچار مشکلاتی شده که امیدواریم با یاری خداوند و مدیریت و حمایت های مدبرانه مسئولین بویژه مقام محترم وزارت، این طرح مسیر اجرایی خود را به نحو مطلوب ادامه دهد و از برایند آن همه مردم بهره مند شوند.
وی بخش دوم سخنان خود را به اعلام برنامه های آتی دانشگاه اختصاص داد و با تاکید بر انطباق محوریت برنامه ها با سیاست های دولت تدبیر و امید برای تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت گفت: تامین، حفظ و ارتقاء سلامت مردم بویژه محرومین و نیازمندان این خطه محروم با کمک به اجرایی شدن برنامه ششم توسعه؛ سازماندهی، حمایت و جهت دهی پژوهش های دانش بنیان؛ پیشگیری و کنترل تهدیدکننده های سلامت؛ بکارگیری توانمندی های مجموعه دانشگاه، تشکل های مردم نهاد و خیریه ها و بار عایت اعتدال، منشور اخلاقی دولت، شایسته سالاری، و تکریم ارباب رجوع ،پزشکان، اساتید و کارکنان مهمترین اهداف دانشگاه خواهد بود که برای اجرای این برنامه ها دست همکاری به سوی همه سازمان های همکار در سطح شهرستان، استان و ملی دراز می کنیم.
دکتر باذلی افزود: از اساتید، مدیران و همکارانم در دانشگاه انتظار دارم با تلاش و همتی مضاعف و با توجه به اسناد بالادستی، بویژه سند چشم انداز 1404 سیاست های کلان نظام سلامت، نقشه جامع علمی کشور و برنامه عملیاتی تحول نظام سلامت در بخش های مختلف بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجددانه تلاش نمایند.
وی تلاش مجددانه همکاران در حوزه درمان برای توجه به برنامه های تحول سلامت در جهت درمان و مراقبت و ارائه خدمات تخصصی برای بازگرداندن سلامت بیماران و ارتقاء سلامت مردم و در حوزه بهداشت، تحقق برنامه ملی تحول سلامت با تاکید بر آموزش های عمومی سلامت، پیشگیری از بیماری ها، کاهش رفتارهای پرخطر در جهت ارتقاء سلامت جامعه در ابعاد جسمانی، روانی اجتماعی و معنوی را  خواستار شد.
سرپرست دانشگاه در ادامه اظهار داشت: همانطور که هدف آرمانی نظام سلامت تامین سلامت کامل جامعه در تمام ابعاد آن است، اهداف تربیتی و پرورشی و تعالی فرهنگی و پایبندی به ارزش های والای اسلامی، تعهد حرفه ای و رعایت و ترویج اخلاق در همه ابعاد فردی و اجتماعی را از پرسنل دانشگاه و دانشجویان انتظار دارم.
وی با اشاره به این سخن حضرت امام خمینی (ره) که " دانشگاه باید کارخانه آدم سازی باشد " افزود: رعایت اخلاق حسنه، احترام متقابل، دوستی، و مودت از جمله انتظارات اینجانب از همه همکارانم است.
دکتر باذلی با ذکر شرایط مالی دانشگاه گفت: هرچند امروز دانشگاه علوم پزشکی گناباد را در شرایطی تحویل می گیرم که بالغ بر 350 میلیارد ریال بدهکاری در بخش های مختلف عمرانی، کارانه پرسنل، اضافه کار، تجهیز و راه اندازی پروژه های نیمه تمام و ... دارد، اما با امید به آینده به دنبال ارتقاء بخش های مختلف دانشگاه بویژه راه اندازی رشته های جدید در مقاطع تحصیلی متفاوت، توسعه خدمات قابل ارائه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی، بویژه آنژیوگرافی و مرکز پزشکی هسته ای، راه اندازی امداد هوایی، ایجاد آموزشکده فوریت های پزشکی در بجستان و سایر طرح های توسعه ای خواهیم بود.
Dr-bazeli-moarefe