امروزسه شنبه, 08 بهمن 1398 09:42

مدیریت و کار گروهی دو ویژگی لازم در زمان بحران است

فرماندار و رئیس ستاد بحران شهرستان گناباد در آئین تکریم و معارفه رئیس جدید سازمان اورژانس 115 گناباد گفت: مدیریت و کار گروهی دو ویژگی لازم در زمان بحران استt-115-2.

به گزارش وب‌دا، دکتر محمدعلی نبی‌پور افزود: اگر مدیریت و کار تیمی کردن در زمان مواجهه با بحران وجود نداشته باشد، سطح و عمق بحران تعمیق و گسترش بیشتری خواهد یافت.
وی با بیان اینکه این شهرستان در منطقه بحران‌خیزی قرار دارد، بر لزوم انجام کار تیمی و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها و نهادهای امدادرسان تاکید کرد.
فرماندار گناباد با بیان اینکه در مواقع بحران، قدرت تصمیم‌گیری کاهش می‌یابد، تصریح کرد: تصمیم‌گیران در مواقع بحران، به نحوی بحران‌زده می‌شوند و اگر مدیری تحت تاثیری پارامترهای دخیل در بحران‌زدگی قرار نگیرد، تصمیمات بهتری خواهد گرفت.
دکتر نبی‌پور ادامه داد: با توجه به اینکه در رسیدگی به وضعیت مصدومان و در مواقع بحرانی، اورژانس 115 به عنوان اولین نهاد خدمت‌رسان حضور می‌یابد، باید دقت لازم را داشته باشد.
وی با اشاره به پیشرفت‌های کمی و کیفی خوب انجام شده در اورژانس 115 گناباد، ابراز کرد: به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی این منطقه، نبود اورژانس هوایی یک خلا است که خوشبختانه پیگیری‌های خوبی انجام شده و با استقرار اورژانس هوایی، مجموعه اورژانس 115 گناباد که با رشد خوبی در حال بالندگی است، تکمیل‌تر می‌شود.
رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان گناباد با اشاره به حضور خوب اورژانس 115 به عنوان اولین دستگاه در مانور لحظه صفر، گفت: این حضور نشانه آمادگی خوب اورژانس 115 گناباد است که البته مردم هم انتظاری جز این ندارند.
دکتر نبی‌پور ادامه داد: به رغم حساسیت و اهمیت خدمات اورژانس115، در مدت حضور در این شهرستان به عنوان فرماندار، شاهد وجود حداقل شکایت از این نهاد خدمت‌رسان بودم.
وی با اشاره به اهمیت کار اورژانس، اظهار کرد: فعالیت‌های اورژانس لحظه‌ای است و از آنجا که در رسیدگی به وضعیت بیماران و مصدومان با جان انسان‌ها در ارتباط هستند، از حساسیت بیشتری برخوردار است.
فرماندار گناباد از خدمات دکتر باذلی در مدت مسئولیت مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی و همه پرسنل اورژانس 115 که شبانه‌روزی مشغول ارائه خدمت هستند، تشکر و اظهار امیدواری کرد که این مجموعه بیش از گذشته ارتقاء یابد.