امروزچهارشنبه, 02 بهمن 1398 09:41

ضرورت راه‌اندازی اورژانس هوایی در گناباد

نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های درمانی و موقعیت جغرافیایی شهرستان گناباد، راه‌اندازی اورژانس هوایی در گناباد را مهم و ضروری برشمرد.


به گزارش وب‌دا، دکتر حمید بنایی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی به حوزه امداد هوایی در کشور گفت: پس از بروز حوادث چند وقت اخیر، کمیسیون عمران توجه ویژه‌ای به ضرورت عملیات مجموعه اورژانس هوایی کرده است.
وی با بیان اینکه کشور ایران در منطقه حادثه‌خیزی واقع شده است، اظهار کرد: باید تجهیزات و امکانات ویژه‌ای برای امدادرسانی به همه مناطق و به خصوص مناطق محروم و کمتر برخوردار ارسال شود.
نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرارگرفتن شهرستان گناباد بر روی گسل زلزله‌خیز منطقه دشت‌بیاض و وقوع زمین لرزه‌های شدید در شهرهای طبس و کاخک در دهه‌های اخیر، تصریح کرد: پتانسیل بروز حوادث غیرمترقبه مثل زلزله و سیل در کنار بروز حوادث جاده‌ای خطرناک در محورهای مواصلاتی این شهرستان ضرورت تسریع در امدادرسانی به ویژه از طریق اورژانس هوایی را بیشتر کرده است.
دکتر بنایی ادامه داد: علاوه بر این، وجود یکی از مجهزترین و بروزترین بیمارستان‌های کشور در شهرستان گناباد و امکان ارائه خدمات درمانی به حدود یک میلیون و 600 هزار نفر تا شعاع 150 کیلومتر از دیگر مزیت‌ها و بسترهای مناسب برای راه‌اندازی اورژانس هوایی در این منطقه است.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان گناباد به عنوان اولویت دوم، یکی از 44 نقطه مصوب اورژانس هوایی در کشور است که امیدواریم به زودی شاهد استقرار بالگرد امداد هوایی در این منطقه باشیم.
دکتر بنایی ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت را حق مردم دانست و تصریح کرد: در بودجه 97 سهم حوزه بهداشت و درمان به طور ویژه دیده شده است و بر همین اساس بایستی نواقص طرح تحول نظام سلامت برطرف و این طرح با قدرت ادامه یابد.