امروزپنج شنبه, 03 بهمن 1398 13:55

بهره‌مندی حدود یک و نیم میلیون نفر از خدمات اورژانس هوایی گناباد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با راه‌اندازی اورژانس هوایی گناباد، حدود یک و نیم میلیون نفر از مردم منطقه از خدمات آن بهره‌مند خواهند شد.

برای مشاهده تصاویر کلیک کنید

به گزارش وب‌دا، دکتر جواد باذلی در حاشیه بازدید رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور از پد هوایی اورژانس گناباد گفت: با راه‌اندازی اورژانس هوایی گناباد مردم همه شهرستان‌های تا شعاع 150 کیلومتر از جمله گناباد، کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد، فردوس، خواف، بجستان، رشتخوار و مه‌ولات می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.
دکتر باذلی افزود: با پیگیری‌های انجام شده این دانشگاه در چند سال گذشته برای استقرار اورژانس هوایی، این شهرستان به عنوان یکی از 44 نقطه مصوب برای استقرار اورژانس هوایی انتخاب شد.
وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان گناباد به عنوان دروازه جنوبی استان خراسان رضوی، اظهار کرد: واقع شدن گناباد در مسیرهای پرتردد استان‌های جنوبی و جنوب شرق کشور با مشهد مقدس و بروز تصادفات جاده‌ای متعددی که همه ساله رخ می‌دهد، ضرورت ایجاد اورژانس هوایی در این منطقه را اجتناب‌ناپذیر کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: با توجه به اینکه همه ساله شاهد وقوع حوادث جاده‌ای ناگواری در محورهای مواصلاتی این شهرستان هستیم و از طرفی نجات جان مصدومان حوادث نیازمند استفاده حداکثری از زمان و انتقال مصدومان است، راه‌اندازی اورژانس هوایی جزو اولویت‌های اصلی دانشگاه قرار دارد.
دکتر باذلی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی اورژانس هوایی در منطقه گناباد و اختصاص بالگرد به این بخش نقش بسیار مهمی در تسریع امدادرسانی به حادثه دیدگان جاده‌ها در منطقه و حوادث غیر مترقبه احتمالی نظیر سیل و زلزله دارد.
وی یادآور شد: بعد از پایگاه‌های اورژانس هوایی مشهد و سبزوار، راه‌اندازی اورژانس هوایی گناباد می‌تواند تکمیل کننده فرآیند امدادرسانی در استان خراسان رضوی باشد.