امروزیکشنبه, 06 بهمن 1398 14:44

رونمایی از 6 فروند بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی کشور

با حضور وزیر بهداشت، از 6 فروند بالگرد پیشرفته، مجهز و پیشرفته اورژانس هوایی کشور در استان البرز رونمایی شد.


به گزارش وبدا، این 6 فروند بالگرد اورژانس هوایی کشور در تهران، کرج، سمنان، ایرانشهر و گناباد مستقر خواهند شد.
این بالگردها پس از برجام و با مذاکرات هیاتی از وزارت بهداشت با یکی از کشورهای اروپایی، وارد کشور و سپس تجهیز شده‌اند.
در این بالگردهای جدید اورژانس کشور که توانایی و قدرت مانور بالایی دارند، تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز یک آمبولانس از جمله الکتروشوک و ونتیلاتور نصب شده است.
دکتر پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور در آیین رونمایی از این بالگردها در فرودگاه پیام کرج، اظهار داشت: با رونمایی از این 6 فروند بالگرد، تعداد بالگردهای اورژانس هوایی به 40 فروند افزایش یافت و وعده وزیر بهداشت مبنی بر وجود حداقل 40 پایگاه اورژانس تحقق یافت. همچنين مقرر است به زودی 6 فروند بالگرد ديگر نيز به ظرفيت اورژانس هوایی كشور اضافه شود.
 وی با بیان اینکه حدود 65 درصد از مصدومان و بیماران منتقل شده توسط اورژانس هوایی، مستقیما وارد اتاق عمل شدند، افزود: اورژانس تنها دستگاهی است که از بیماران هزینه ای دریافت نمی کند و خدماتی مانند اورژانس هوایی را به صورت رایگان ارائه می‌دهد.
 سرپرست سازمان اورژانس کشور بيان داشت: در حوزه اورژانس زمینی، 2400 دستگاه آمبولانس از دولت یازدهم تا کنون به کشور اضافه شده و 400 دستگاه آمبولانس جدید نيز خریداری شده است و به زودی در کشور توزیع می شود. همچنين 1000 دستگاه آمبولانس دیگر نیز در حال خریداری است.
 دکتر کولیوند در پایان یادآور شد: با توجه به اينكه اضافه شدن موتورلانس های اورژانس به بالابردن کیفیت و کاهش زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیماران و مصدومان کمک بسیار زیادی کرده است، به زودی 500 دستگاه موتورلانس دیگر خریداری و به ظرفیت کشور اضافه می شود.