امروزچهارشنبه, 09 بهمن 1398 19:13

توسعه اورژانس هوایی کشور در جهت خدمت به مردم است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به خرید بالگردهای پیشرفته جدید برای اورژانس هوایی کشور، گفت: تمام خدمات وزارت بهداشت از جمله اورژانس هوایی در جهت خدمت به مردم است.Dr hashemi115

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در آیین رونمایی از 6 فروند بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی  گفت: ماه رمضان، ماه پر برکتی است. آرزو می کنم که ثمره این ماه برای ما فقط گرسنگی و تشنگی نباشد و تمام خطاها و اشتباهات ما را از بین ببرد و مقدمه ای برای انسان بودن، بهتر بودن و مفید بودن برای جامعه باشد.
وزیر بهداشت با اشاره به این که شرکت هلی کوپتری آوا سلامت، که اولین تشکیلات هوایی غیرنظامی کشور است، با هدف مقدس کمک به بیماران و مصدومان راه اندازی شده است، افزود: ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت و مطابق با استانداردهای بین المللی به مردم، کار سختی است، زیرا برخی از بدخواهان و دشمنان مردم، در مسیر این اقدامات، مشکل تراشی می کنند.
دکتر هاشمی با بیان این که ۶ فروند بالگرد پیشرفته جدید اورژانس هوایی بعد از دو سال تلاش و مذاکره خریداری شد و 6 فروند بالگرد اورژانس هوایی دیگر نیز به زودی به ظرفیت کشور در این زمینه اضافه می شود، افزود: این بالگردها از بهترین نمونه های اورژانس هوایی در جهان هستند و وزن سبک، سرعت بالا در پرواز، صدای کم و قدرت مانور بالا در محیط های شهری و بیمارستانها از مهمترین ویژگی های آنها به شمار می رود.
وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به این که تمام خدمات وزارت بهداشت از جمله اورژانس هوایی در جهت خدمت به مردم بوده است. باید حاصل این خدمات رضایت مردم باشد و مردم بدانند که حکومت و دولت به فکر آنها است و در جهت رفع مشکلات آنها تلاش می کند، گفت: زمانی لبخند رضایت برای ما حاصل می شود که بالگردهای اورژانس در روستاها به نجات جان مردم اعم از سالمندان، زنان و کودکان کمک کنند.
دکتر هاشمی همچنین گفت:  انقلابی گری، یعنی اینکه در نهایت آرامش، وسیله آسایش و رفع مشکلات مردم را فراهم کنیم.
وزیر بهداشت در ادامه نیز گفت: از تمام شرکای وزارت بهداشت در چند سال گذشته از جمله ارتش، هوانیروز، ستاد کل نیروهای مسلح و هلال احمر که به انجام بهتر خدمات اورژانس هوایی کمک کردند، تشکر می کنم. ما توانستیم با استفاده از 40 فروند بالگرد این دستگاه ها، تعداد زیادی از مردم ایران را از مرگ و معلولیت نجات دهیم
دکتر هاشمی در پایان گفت: از سازمان صدا و سیما که در جهت آگاهی و اطلاع رسانی و پوشش اخبار خدمات دولت به مردم تلاش می کند، تشکر می کنم.