امروزپنج شنبه, 10 بهمن 1398 00:33

پایگاه‌ اورژانس هوایی گناباد به عنوان سومین پایگاه اورژانس هوایی خراسان رضوی راه‌اندازی می‌شود

با تحویل بالگرد پایگاه اورژانس هوایی گناباد، این پایگاه به عنوان سومین پایگاه اورژانس هوایی خراسان رضوی راه‌اندازی می‌شود.


به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در حاشیه آیین رونمایی بالگرد پایگاه اورژانس هوایی گناباد که با حضور وزیر بهداشت در فرودگاه پیام کرج انجام شد، گفت: واقع شدن گناباد در مسیرهای پرتردد استان‌های جنوبی و جنوب شرق کشور با مشهد مقدس و بروز تصادفات جاده‌ای متعددی که همه ساله رخ می‌دهد، موجب پیگیری های فراوان برای ایجاد اورژانس هوایی در گناباد شد که خوشبختانه پس از بازدید اسفندماه سال گذشته رئیس اورژانس هوایی کشور، با تاسیس پایگاه اورژانس هوایی گناباد در سال 97 موافقت شد.
دکتر جواد باذلی با اشاره به پیگیری های مداوم انجام شده افزود: پس از کسب این موافقت که با حمایت مقام عالی وزارت و رئیس اورژانس کشور انجام شد به اتفاق آقای دکتر بنایی نماینده محترم  مردم شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، پیگیری‌های لازم برای صدور مجوز نهایی و تسریع در راه‌اندازی این پایگاه انجام شد که وظیفه می‌دانم از همراهی ارزشمند آقای دکتر بنایی در این خصوص قدردانی نمایم.
وی اظهار داشت: زیرساخت‌های مورد نظر اورژانس هوایی، از جمله احداث آشیانه اسقرار و استانداردسازی پد فرود بالگرد در گناباد انجام شده است و تا نیمه خردادماه اندک موارد باقی مانده نیز تکمیل، و امکان انتقال بالگرد به گناباد فراهم خواهد شد.
شایان ذکر است که پایگاه‌ اورژانس هوایی گناباد، سومین پایگاه اورژانس هوایی خراسان رضوی است که با راه‌اندازی آن، مردم شهرستان‌های تا شعاع 150 کیلومتر از جمله گناباد، بجستان، کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد، فردوس، خواف، رشتخوار و مه‌ولات می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.