امروزیکشنبه, 06 بهمن 1398 14:37

بالگرد پیشرفته پایگاه اورژانس هوایی گناباد به زمین نشست

بالگرد پیشرفته و مجهز پایگاه اورژانس هوایی گناباد، عصر امروز 31خردادماه وارد شهرستان گناباد شد و پس از پرواز بر آسمان شهر، در پایگاه اورژانس هوایی در مجاورت مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی به زمین نشست.


به گزارش وب‌دا، همزمان با آخرین ساعات فصل بهار، عصر پنج‌شنبه 31خردادماه، با نشستن اولین بالگرد از سری بالگردهای پیشرفته و مجهز اورژانس هوایی کشور در گناباد، یکی دیگر از جلوه‌های تلاش گروهی و همت مسئولین شهرستان به ثمر نشست و تلاش و پیگیری‌های مجدانه دکتر باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد و دکتر بنایی نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در راستای ارائه خدمات مطلوبتر به مردم منطقه نتیجه داد.
این بالگرد یکی از بهترین نمونه های اورژانس هوایی در جهان است که وزن سبک، سرعت بالا در پرواز، صدای کم و قدرت مانور بالا در محیط های شهری و بیمارستانها از مهمترین ویژگی‌های آن به شمار می‌رود.
بالگرد اورژانس هوایی گناباد جزء 6 فروند بالگرد پیشرفته و جدید اورژانس هوایی است که بعد از دو سال تلاش و مذاکره از اروپا خریداری شد و امروز اولین پرواز از این سری جدید بالگردها بر فراز آسمان گناباد انجام شد.
یادآور می‌شود؛ پایگاه‌ اورژانس هوایی گناباد به عنوان سومین پایگاه اورژانس هوایی خراسان رضوی راه‌اندازی شده است و با بهره‌برداری از آن، مردم شهرستان‌های تا شعاع 150 کیلومتر از جمله گناباد، بجستان، کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد، فردوس، خواف، رشتخوار و مه‌ولات می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.
شایان ذکر است مراسم افتتاح پایگاه‌ اورژانس هوایی گناباد، شنبه دوم تیرماه با حضور نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان، ریاست و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و جمعی از مسئولین برگزار می‌شود.