امروزیکشنبه, 17 فروردين 1399 05:36

ارتقای اورژانس کشور از جمله بسته‌های طرح تحول نظام سلامت است

فرماندار گناباد در آیین افتتاح پایگاه اورژانس هوایی گناباد با اشاره به خدمات مختلف طرح تحول نظام سلامت، گفت: ارتقای اورژانس کشور از جمله بسته‌های طرح تحول نظام سلامت است.


به گزارش وب‌دا، دکتر محمدعلی نبی‌پور با اشاره به تاریخچه شکل‌گیری اورژانس در کشور، گفت: خوشبختانه تاکنون، پیشرفت‌‍‌های خوبی در حوزه خدمت‌رسانی اورژانس به مردم صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: کشور ایران یکی از 20 کشور دارای پهنه جغرافیایی بزرگ و اقلیم متفاوت و متعارض است که باعث بروز حوادث مختلفی می‌شود.
فرماندار گناباد با اشاره به آمار نگران‌کننده فوت سالانه 40هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در کشور، اظهار کرد: سرعت در خدمت‌رسانی به مصدومان، مهترین نکته‌ای است که باید به آن توجه کنیم.
دکتر نبی‌پور، با اشاره به موقعیت جغرافیایی گناباد، ابراز کرد: پهنه وسیع جغرافیایی، قرارگرفتن در منطقه زلزله‌خیز، مدخل ورودی استان خراسان رضوی و وجود یک میلیون نفر در شعاع 150 کیلومتری شهرستان از جمله ویژگی‌هایی است که ضرورت راه‌اندازی اورژانس هوایی و بسترهای مناسب امدادرسانی را می‌رساند.
وی با بیان اینکه تا کنون خدمات اورژانس هوایی از طریق بالگردهایی نظامی و هلال احمر ارائه می‌شد، از اینکه یکی از شش بالگرد ویژه امدادرسان که به تازگی وارد کشور شده است، در شهرستان گناباد مستقر شده، ابراز خرسندی کرد.
فرماندار گناباد با اشاره به انجام 200 هزار ماموریت توسط اورژانس در تعطیلات نوروز امسال، خاطرنشان کرد: این آمار بالا نشان از بی توجهی و عدم توجه به مساله پیشگیری است که باید در این زمینه توجه بیشتری شود.
دکتر نبی‌پور با قدردانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل توجه به مناطق محروم و راه‌اندازی پایگاه اورژانس هوایی، گفت: برای جلوگیری از مهاجرت و جذب بیشتر سرمایه‌گذار، زیرساخت‌های بخش‌های مختلف را تقویت کنیم که پایگاه اورژانس هوایی یکی از زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان است.
وی، ایجاد تحول در منطقه را نیازمند انسجام، وحدت و همدلی همه مسئولان و مردم دانست و از دکتر باذلی رئیس دانشگاه  علوم پزشکی و همه مسئولان و دست‌اندرکارانی که برای راه‌اندازی پایگاه اورژانس هوایی در گناباد پیگیری و تلاش کردند، قدردانی نمود.