امروزدوشنبه, 07 بهمن 1398 06:50

ارتقای کیفی خدمات از مهمترین اهداف دانشگاه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، ارتقای کیفی خدمات در حوزه‌های مختلف بهداشتی، درمانی و آموزشی را از اهداف اصلی این دانشگاه عنوان کرد.

به گزارش وب‌دا، دکتر جواد باذلی در نشست خبری که باحضور اصحاب رسانه و خبرنگاران رسانه‌های گروهی شهرستان گناباد در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، به تشریح فعالیت‌های انجام شده در یک سال گذشته پرداخت و گفت: در این مدت پروژه‌های عمرانی مختلفی به بهره‌برداری رسید که تکمیل، تجهیز و راه‌اندازی مرکز تشخیص و غربالگری سرطان، کلنیک تخصصی بیمارستان علامه بهلول گنابادی و ساختمان دانشکده پزشکی از مهمترین آنها بود که در مجموع برای احداث، تکمیل و تجهیز آنها 138 میلیارد ریال هزینه شد.
وی، بهره‌برداری از مراکز جامع سلامت زین‌آباد، بیلند، قنبرآباد و امامت و پانسیون پزشکان شریعت و توحید در مجموع با زیربنای 2500 مترمربع و با اعتبار 3 میلیارد و 800 میلیون تومان را از دیگر پروژه‌های عمرانی افتتاح شده بیان و ابراز کرد: مرکز خدمات جامع سلامت مرحوم شریفی‌مقدم بجستان هم از جمله پروژه‌های خیرسازی بود که به همت یک خیر بجستانی و با صرف 12 میلیارد ریال هزینه احداث و راه‌اندازی شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به اقدامات انجام شده توسط مجمع خیرین سلامت دانشگاه، گفت: در همین مدت در راستای رفاه حال همراهان بیماران، اقامتگاه همراه بیمار در مجاورت بیمارستان علامه بهلول گنابادی با 9 میلیارد ریال هزینه تکمیل و راه‌اندازی شد.
دکتر باذلی افزود: در راستای تامین امنیت بیمارستان علامه بهلول گنابادی، کار حصارکشی آن نیز در اولویت قرار گرفت و با تعامل خوب ادارات مختلف از جمله امور آب ناحیه گناباد، دیوارکشی ضلع غربی آن با 4 میلیارد ریال هزینه انجام شد و حصارکشی کامل آن نیز تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.
وی با اشاره به تملک 1/4 هکتار زمین در ضلع شمالی بیمارستان، ضمن قدردانی از دکتر قهرمانی خیر محترم این اراضی، اظهار کرد: این مقدار زمین برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای بیمارستان استفاده خواهد شد.
بالگرد اورژانس هوایی گناباد، جزو پیشرفته‌ترین بالگردهای امداد هوایی در جهان است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، راه‌اندازی اورژانس هوایی را یکی از مزیت‌های مهم برای این منطقه دانست و تصریح کرد: در مجموع برای احداث دو پد فرود در گناباد و بجستان، آشیانه بالگرد و خرید آن 500 میلیارد ریال هزینه شد که البته بالگرد این مرکز متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
دکتر باذلی با بیان اینکه بالگرد اورژانس هوایی گناباد، جزو پیشرفته‌ترین بالگردهای امداد هوایی در جهان است، گفت: این بالگرد از اولین سری بالگردهای غیرنظامی اختصاصی اورژانس است که علاوه بر سر و صدای کم و قدرت مانور بالا، امکان نشستن در فواصل کوتاه و محیط‌های محدود را دارا است و  جزء شش بالگرد امدادی است که در شرایط سخت تحریم وارد کشور شده است.
وی با اشاره به اینکه بالگرد اورژانس هوایی گناباد قادر است به بیماران و مصدومان نیازمند به خدمات امداد هوایی تا شعاع 150 کیلومتری خدمت‌رسانی کند، گفت: از ابتدای راه‌اندازی امداد هوایی تا کنون تعداد 47 مصدوم که عمدتا مصدومان حوادث جاده‌ای بودند، در قالب 40 سورتی پرواز منتقل شده‌اند که انتقال سریع آنها نقش موثری در کاهش میزان مرگ و میر دارد.
تغییر کاربری و استفاده از ساختمان بیمارستان‌های 22بهمن گناباد و 15خرداد بیدخت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، تعطیل شدن بیمارستان‌های 22بهمن گناباد و 15خرداد بیدخت به دنبال راه‌اندازی بیمارستان علامه بهلول گنابادی که بیمارستان جایگزین بیمارستان‌های موجود بود، را موجب نارضایتی جمعی از شهروندان دانست و گفت: در همین راستا با صرف 5 میلیارد ریال هزینه، ساختمان بیمارستان سابق 22بهمن گناباد، تغییر کاربری و بهسازی شد و معاونت بهداشت دانشگاه، کلنیک‌های ویژه و مراکز M.M.T و D.I.C در آن مستقر شد. همچنین برای بیمارستان 15خرداد سابق، مجوز راه‌اندازی دی کلنیک توسط بخش خصوصی در دست اقدام است.
تصفیه روزانه 100  مترمکعب از فاضلاب بیمارستان و استفاده از آن برای آبیاری فضای سبز
دکتر باذلی ادامه داد: در راستای صرفه‌جویی منابع، یک تصفیه‌خانه و مخزن ذخیره فاضلاب در بیمارستان علامه بهلول گنابادی احداث شد که روزانه با تصفیه 100 مترمکعب از فاضلاب، آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز بیمارستان و مرکز مدیریت بحران را فراهم می‌کند و ان‌شاء ا... در آینده از همین آب تصفیه شده برای فضای سبز بلوارهای جلوی بیمارستان نیز استفاده خواهد شد.


طرح‌های توسعه‌ای در بیمارستان علامه بهلول گنابادی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، راه‌اندازی بخش جراحی قلب باز و آنژیوگرافی را از جمله برنامه‌های توسعه‌ای بیمارستان عنوان کرد و افزود: مصوبه راه‌اندازی این مرکز توسط هیئت دولت صادر و 50 میلیارد ریال اعتبار اولیه نیز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آن تخصیص یافته است که امیدواریم با تامین اعتبارات مورد نیاز، در بازه دو تا سه ساله آماده بهره‌برداری گردد.
دکتر باذلی با اشاره به اینکه بخش‌های سوختگی و روانپزشکی بیمارستان علامه بهلول گنابادی هم با زیربنای 2500 مترمربع احداث خواهد شد، افزود: در راستای پاسخگویی به بیماران نیازمند به تخت‌های ویژه، تعداد تخت‌های I.C.U  این بیمارستان نیز از 9 تخت به 18 تخت افزایش می‌یابد.
ارتقای کیفی سطح آموزش ازاولویت‌های مهم دانشگاه است
وی، ارتقای کیفی سطح آموزش را ازاولویت‌های مهم دانشگاه برشمرد و تاکید کرد: پیگیری‌های لازم برای اخذ مجوز 11 رشته‌ مقطع جدید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دست انجام است و در همین راستا تا کنون، دو هیئت بورد برای بازدید حضور یافته‌اند.
دکتر باذلی با بیان اینکه به منظور حفظ رشته‌های موجود و تکمیل فرآیند آموزشی، چند آزمایشگاه جدید در دانشکده بهداشت راه‌اندازی می‌شود، گفت: راه‌اندازی و تکمیل این آزمایشگاه‌ها و مرکز آموزش مهارتهای بالینی نیز یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که امیدواریم تا ابتدای ترم آینده تحصیلی تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
وی، اخذ مجوز راه‌اندازی مجتمع آموزش عالی سلامت در بجستان را از دیگر فعالیت‌های انجام شده در حوزه آموزش علوم پزشکی دانست و اظهار امیدواری کرد که این مرکز با کمک خیرین راه‌اندازی و امیدواریم از مهرماه آینده شاهد پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی باشیم.


رشد تعداد اعضای هیئت علمی از 86 به 104
دکتر باذلی، رشد نسبت اعضای هیئت علمی به دانشجو را از دیگر اولویت‌های مهم خود بیان و اظهار کرد: در همین  راستا در طی یک سال گذشته تعداد اعضای هیئت علمی از 86 به 104 نفر رسیده است و تلاش می‌کنیم تا در فراخوان اسفندماه برای جذب اعضای هیئت علمی، بتوانیم این نسبت را ارتقا دهیم.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، بکارگیری 150 نفر در بخش‌های مختلف دانشگاه را از جمله فعالیت‌ها در راستای ارتقای کیفیت خدمات و اشتغال زایی بیان کرد و گفت: با هدف فراهم نمودن ارتباط مستقیم ارباب رجوع و گیرندگان خدمت با رئیس دانشگاه، تا کنون حدود 1100 نفر در یک سال گذشته ضمن ملاقات حضوری، از نزدیک مسائل و مشکلات خود را مطرح کرده‌اند.
دکتر باذلی با قدردانی از پیگیری‌ها و همراهی‌های دکتر بنایی نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص مسائل و مشکلات دانشگاه، گفت: از امام جمعه، فرماندار، سرپرست فرمانداری، شهردار، اعضای شورای اسلامی، رسانه‌ها و همه روسا و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌های گناباد و بجستان که دانشگاه علوم پزشکی را در انجام رسالت‌های خود یاری کرده‌اند، سپاسگزارم.
وی با قدردانی از معاونان، مدیران و همکاران خود در بخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی، گفت: بطور ویژه از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی که به رغم عدم دریافت مطالبات خود، صادقانه به مراجعین خدمت می‌کنند، قدردانی می‌نمایم.
دکتر باذلی با تاکید بر اینکه تمام تلاش بنده و همکارانم در دانشگاه در یک سال گذشته، تعامل و ارتباط نزدیک با رسانه‌ها بوده است، خاطرنشان کرد: این ارتباط می‌تواند ضمن انتقال اخبار درست، کامل و دقیق، زمینه انتقال مشکلات، مسائل و نظرات مردم و همچنین نقد صحیح و منطقی را فراهم کند.
یادآور می‌شود، در این نشست خبری، دکتر باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به همراه دکتر کیان‌مهر معاون آموزشی، دکتر مرادی معاون بهداشت و دکتر عبادی سرپرست بیمارستان علامه بهلول گنابادی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بودند.