امروزدوشنبه, 30 دی 1398 22:33

قدردانی از زحمات پیشینیان قلب ها را به هم نزدیک می کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم معارفه خود قدردانی از مسئولان گذشته را موجب نزدیکی قلوب انسان ها دانست.
به گزارش وب­دا؛ دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی گفت: قدرشناسی از خدمتگزاری همه گذشتگان و کسانی که به نوعی برای ما زحمت کشیده و حقی به گردن ما دارند از دستورات اسلامی است.
وی افزود: امام سجاد (ع) می فرمایند اگر کسی به شما نیکی کرد حقی به گردن شما دارد و باید از او تشکر کنید و در خلوت و آشکار او را دعا کنید و اگر فرصتی برای جبران پیش آمد مضایقه نکنید.
وی افزود: بنابراین از زحمات جناب آقای دکتر طریقت منفرد، این خدمتگزار دوران سخت در وزارت بهداشت تقدیر می کنیم و برایشان آرزوی توفیق در سنگرهای دیگر خدمت را داریم.
وی ادامه داد: طبق اصل 29 قانون اساسی رفاه کامل جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی از حقوق مردم است و ما هم تمام سعی خود را به کار می گیرم که در این جهت حرکت کنیم.
وی از مجلس و دولت و کمک همه کسانی که نیابت خدمت را در این کسوت بزرگ یعنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به وی اعطا کردند قدردانی کرد و گفت: امید دارم که با کمک مجلس و دولت در موقعیت پیش آمده برای رفع مشکلات مردم به ویژه مشکلات سلامتی فقرا و نیازمندان بتوانم حرکت کنم.
وی معاون اول رییس جمهور را یار قدیمی و همسنگر سال های دور خود دانست و گفت: امیدواریم با کمک رییس جمهور و معاون اول محترم و دولت همانند سال های گذشته جهاد سازندگی بتوانیم گام های مثبتی برای رفاه بیشتر مردم برداریم.
وی با اشاره به زودگذر بودن فرصت 4 سال وزارت و خدمت گفت: امیدواریم در این مدت بتوانیم به تعهدات قانونی خود جامه عمل بپوشانیم.
وی در ابتدای سخنانش از حضور همه مسئولان، مهندس جهانگیری، دکتر ولایتی، حجت الاسلام و المسلمین محمدیان، نمایندگان مجلس، اعضای هیات رییسه مجلس، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اعضا و رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، شوراهای عالی نظام پزشکی و نظام پرستاری، روسای دانشگاه های علوم پزشکی، دبیران و اعضای انجمن های تخصصی پزشکی و مدیران و کارشناسان و کارکنان حوزه نظام سلامت در این مراسم قدردانی کرد.