امروزچهارشنبه, 13 فروردين 1399 08:59

کنکور سراسری سال 98 در گروه هنر برگزار شد

روز اول کنکور سراسری سال 1398 با برگزاری آزمون گروه هنر پایان یافت.


به گزارش وب‌دا، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد و نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در برگزاری آزمون سراسری گفت: آزمون گروه هنر با شرکت 178 داوطلب زن و 64 داوطلب مرد، عصر روز پنجشنبه 13تیرماه برگزار شد.
دکتر مجتبی کیان‌مهر با اشاره به رشد 43درصدی داوطلبان گروه هنر گفت: در کنکور سال گذشته 169 داوطلب در گروه هنر شرکت داشتند که این تعداد در کنکور امسال به 242 داوطلب رسید.
وی خاطرنشان کرد: کنکور سراسری سال98 ، فردا جمعه 14 تیرماه در دو نوبت صبح و عصر با رقابت داوطلبان گروه‌های علوم تجربی و زبان‌های خارجی برگزار می‌شود.
داوطلبان گروه هنر در مدت ۷۵ دقیقه به ۱۰۰ سئوال دفترچه عمومی و در مدت ۱۶۵ دقیقه به ۱۶۰ سوال دروس اختصاصی شامل درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی- فیزیک، ترسیم فنی، خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی و خواص مواد پاسخ دادند.
یادآور می‌شود؛ در گروه آزمایشی هنر تعداد ۲۵ هزار و ۱۳۵ نفر ثبت نام کردند و همچنین تعداد ۷۸ هزار و ۵۸۵ داوطلب علاوه بر گروه اصلی خود گروه آزمایشی هنر را انتخاب کردند که به این ترتیب برای گروه آزمایشی هنر ۱۰۳ هزار و ۷۲۰ کارت برای کنکور ۹۸ صادر شده است.