امروزیکشنبه, 17 فروردين 1399 04:54

مسئولان نظام سلامت از روز پزشك مي‌گويند

معاونان و مديران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به مناسبت روز پزشك (يكم شهريور ماه) به بیان نقطه نظرات خود درخصوص جايگاه پزشك پرداختند.

 

معاون درمان: پزشكان بايد به جايگاه واقعي خود برسند
معاون درمان با بيان اين كه روز پزشك و انتخاب تولد ابن سينا نمادي از تقدير جامعه پزشكي است، به خبرنگار وب­دا گفت: در جامعه پزشكي چيزي كه از همه مهم تر است عالم بودن، متعهد بودن به اصول متعالي اخلاق پزشكي، مسئوليت اجتماعي و اخلاق حرفه‌اي پزشكي است كه تجلي همه اين ها را در ابن‌سينا مي‌بينيم.
دكتر سيدحسن امامي رضوي افزود: در انتخاب اين روز پيامي است كه همه پزشكان تأملي داشته باشند كه چقدر به وظيفه اجتماعي خود در قبال مردم و به قسمي كه خوردند و به اعتقادي كه به عالم هستي دارند عمل مي‌كنند. پزشکان دراین روز بايد به خود بيايند و از اين كه به اين تعهدات عمل مي‌كنند و در جهت تأمين سلامت مردم گام بر مي‌دارند به آن افتخار كنند.


معاون بهداشت: تحقق عدالت در سلامت، مديون حضور پزشكان
دكتر فاطمه رخشاني معاون بهداشت ضمن تبريك به مناسبت روز پزشك در اين باره اظهار داشت: بهبود شاخص‌هاي سلامت، ارائه مراقبت‌هاي اوليه بهداشتي و تحقق عدالت در سلامت مديون حضور پزشكان در تمامي نقاط ايران اسلامي است.

 
معاون تحقیقات و فناوری: اميدوارم پزشكان به جايگاه حكيمان اسلامي برسند
دكتر مصطفي قانعي معاون تحقیقات و فناوری نيز در اين باره اظهار داشت: اميدوارم با اقدامات كلاني كه در حوزه سلامت وزارت بهداشت در بخش‌هاي تحقيق و آموزش و تربيت رخ مي‌دهد ما بتوانيم روز پزشك را زماني جشن بگيريم كه جايگاه حكيمان اسلامي را كه در حقيقت دردهاي جامعه را به درد افراد مقدم مي‌دانستند و براي كل جامعه راهكار علاجي تدبير مي‌كردند برسيم تا بتوانيم به پزشك و جامعه پزشكي افتخار كنيم.
 

معاون طب سنتي: توفيق تسكين آلام دردمندان از مواهب رباني است
دكتر محمود خدادوست معاون طب سنتي به خبرنگار ما گفت: طبيب را مظهر اسم محيي و عيسوي مسلك مي‌دانستند، كه با دم مسيحايي خويش درد و رنج را از جسم و روان، دردمندان زدوده و شوق اميد را در كالبد جسم و روح زندگي آنان مي‌دمد.
وي افزود: توفيق تسكين آلام دردمندان از مواهب رباني و سنن قرآني است، كه به رازداران اهل ايمان و ساعيان اهل معرفت و عالمان اهل عمل عطا مي‌شود.


مديرعامل سازمان انتقال خون ايران: پزشكان با اهداي خون خود به مردم خدمت مي‌كنند
دكتر غلامرضا توگه رئيس سازمان انتقال خون گفت: به تمامي پزشكان، كادر درماني و مسئولين نظام پزشكي كه علاوه براينكه در حيطه كاري خود به مردم خدمت مي‌كنند، با اهداء خون نيز به بيماران خدمت مي‌كنند به ويژه پزشكان شاغل در سازمان انتقال خون تبريك مي‌گويم.

رئيس سازمان سنجش : قشر زحمتكشي كه بدون چشمداشت خدمت مي‌كنند
دكتر غلامرضا حسن‌زاده رئيس مركز سنجش پزشكي نيز در گفت و گو با خبرنگار وب‌دا ضمن تبريك به مناسبت روز پزشك گفت: برای قشر زحمت‌كشي كه بدون چشم‌داشت براي خدمت به مملكت تلاش مي‌كنند و براي تربيت پزشكان كه كار بسيار مهمي است گام بر مي‌دارند و پزشكان توانمندي را براي جامعه تربيت مي‌كنند آرزوي توفيق و سعادت مي‌كنم.