امروزچهارشنبه, 02 بهمن 1398 08:43

ارجاع بیش از 700 بیمار از طریق نظام ارجاع

مجری پروژه و دبیر ستاد اجرایی پرونده الکترونیک سلامت گفت: از آغاز اجرای نظام ارجاع تا کنون، بیش از 700 بیمار از این طریق از سطح یک به سطح 2 ارجاع شده‌اند.


به گزارش وب‌دا، مهندس عبدالرضا شرقی گفت: با هدف تحقق عدالت در سلامت و در اجرای ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه و بند الف تبصره 17 قانون بودجه سال 98 کشور برای استقرار برنامه نظام ارجاع الکترونیک مبتنی بر سطح بندی، دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور مکلف به اجرای این نظام شدند.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی گناباد علاوه بر آماده سازی زیرساخت‌های فناوری مورد نیاز از جمله زیرساخت‌های ارتباطی و شبکه‌ای کامپیوتری و تهیه تجهیزات کامپیوتری مورد نیاز در سطح مراکز جامع سلامت خانواده شهری و روستایی (سطح یک) و کلینیک‌های تخصصی دانشگاه (سطح دو) با هزینه‌ای بالغ بر 3 میلیارد ریال، نرم‌افزارهای مورد نیاز را تهیه و با اراه آموزش‌های لازم به پزشکان و متخصصین مراکز دانشگاهی، آمادگی اجرای نظام ارجاع را از مورخ 18 خرداد 98 به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود.
مهندس شرقی تصریح کرد: پس از انجام اقدامات و هماهنگی‌های لازم با وزارت متبوع و ایجاد دسترسی‌ها و ارتباطات نرم‌افزاری با درگاه‌های سپاس (سامانه پرونده الکترونیک سلامت)، از یکم تیرماه با انتقال نرم‌افزارهای سطح یک و دو به نود اصلی سپاس، نظام ارجاع از مراکز جامع سلامت روستایی و شهری زیر 20 هزار نفر جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی گناباد به صورت عملیاتی اجرا گردید.   
وی خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه ملی، بیماران با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و ویزیت توسط پزشک مستقر در مرکز، در صورت نیاز و صلاحدید به پزشک متخصص در کلینیک‌های تخصصی دانشگاه پس از نوبت‌گیری الکترونیکی، ارجاع می‌گردند.