امروزشنبه, 03 آبان 1399 00:57

وزارت بهداشت و نظام پزشکی نمادی از همکاری دولت و ملت هستند

رییس دفتر رییس جمهور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی را نمادی از همکاری دولت و ملت اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار وب­دا؛ محمد نهاوندیان با بیان این مطلب در مراسم روز پزشک و تنفیذ حکم رییس کلی سازمان نظام پزشکی از سوی رییس جمهور که در تالار اجتماعات وزارت کشور برگزار شد، گفت: فصل جدید خدمت در عرصه سلامت آغاز شده و من این آغاز را به دکتر هاشمی در وزارت بهداشت و دکتر زالی در نظام پزشکی تبریک می گویم.
وی افزود: مطمئنم این دو عزیز که هر دو مورد احترام جامعه پزشکی هستند دست در دست یکدیگر نمادی از همکاری های دولت وملت را رقم زده و خدمات سلامت به مردم را ارتقا می دهند.
وی ادامه داد: دکتر روحانی به مناسبت روز پزشک درخواست دکتر هاشمی مبنی بر صدور حکم رییس کلی سازمان نظام پزشکی را که تعویق افتاده بود اجابت کرد.
وی نظام پزشکی را یکی از بزرگترین تشکل های قانونی و صنفی کشور دانست و بیان داشت: این سازمان وظایف مهم و خطیری داشته و خدمات عظیمی انجام داده است و سخنگوی قانونی جامعه پزشکی کشور است.
گفتنی است انتخابات نظام پزشکی اردیبهشت ماه امسال در سراسر کشور برگزار شد و پس از انتخاب اعضای شورای مرکزی دکتر زالی به مدت 4 سال به عنوان رییس کل این سازمان انتخاب شد. طبق ماده 9 قانون سازمان نظام پزشکی حکم رییس کل این سازمان باید به امضای رییس جمهور برسد. در این مراسم آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر هاشمی وزیر بهداشت جمعی از مدیران وزارت بهداشت و همچنین جمع زیادی از پزشکان حضور داشتند.