امروزسه شنبه, 13 خرداد 1399 21:09

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به مناسبت 13 آبان

دکتر جواد باذلی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با گرامیداشت 13 آبان، این روز را فرصت مناسبی برای یادآوری تجربه گران‌سنگ انقلاب اسلامی در راه مبارزه با استبداد و استکبارستیزی دانست.


به گزارش وب‌دا، متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز ۱۳ آبان که در تقویم ملی ما روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌ گرفته است، یادآور سه واقعه مهم در تاریخ انقلاب اسلامی یعنی" تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، شهادت جمعی از دانش‌آموزان در محوطه دانشگاه تهران و تبعید حضرت امام خمینی (ره) " است.
هر یک از این سه واقعه، دارای ابعادی است که برای درک بخشی از مسیر پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران، نیازمند تبیین و روشنگری بخصوص برای نسل جوان است بویژه آنکه هر سه این وقایع، از یک ویژگی مشترک برخوردارند و آن ایستادگی در مقابل استبداد و ترفندهای استکباری است.
در دو رویداد این روز، دانش‌آموزان و دانشجویان بصیر و انقلابی، نقشی مهم و اثرگذار را ایفا نمودند، بویژه در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا که امام راحل، از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند.
در بیانه گام دوم انقلاب نیز، کلیدواژه اصلی بیانیه، جوانان هستند که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از آنان به عنوان " نسلی که پا به میدان عمل می‌گذارد تا بخش دیگری از جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ را آغاز کند" نام برده‌اند که نشان از اهمیت آگاهی و بصیرت این قشر پویا دارد.
این مناسبت‌ها فرصت مغتنمی است تا با مرور حوادث آن، به جوانان ایران، بویژه دانشجویان عزیز یادآور شد تا با تکیه بر تجربه گران‌سنگی که در سال‌های شکل‌گیری انقلاب و پس از آن در راه مبارزه با استبداد و استکبار ستیزی، حاصل شده است، با تداوم این مسیر افتخارآفرین، بر مراقبت از تکلیف سنگینی که بر عهده آنان است، اهتمام ورزند و با تعهد، بصیرت و کسب تخصص و دانش برخاسته از ایمان، در تحقق اهداف والای انقلاب و سرافرازی ایران عزیز، استوارتر و مصمم‌تر از گذشته گام بردارند.
اینجانب این روز بزرگ را گرامی داشته و از خدای متعال برای همه جوانان و دانشجویان عزیز، آرزوی توفیق روزافزون در مسیر تعالی انقلاب و کشور را می‌نمایم.
هر چند که امروز به دلیل انجام ماموریت اداری توفیق حضور در جمع همکاران عزیز و اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در مراسم ۱۳ آبان را نخواهم داشت، اما یقین دارم که امسال نیز همچون سال‌های گذشته حضور جامعه دانشگاهی و اقشار مختلف در این مراسم برای تجدید دوباره با آرمان‌های انقلاب، شکوهمند خواهد بود.

دکتر جواد باذلی
رئیس دانشگاه