امروزجمعه, 09 اسفند 1398 12:15

افتتاح مرکز جراحی‌های محدود ارغوان در بیدخت

همزمان با ایام فرخنده هفته وحدت، مرکز جراحی‌های محدود(دی کلینیک) ارغوان با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد.arghavan-01

به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این مراسم با تبریک هفته وحدت، گفت: مایه افتخار و خرسندی است که در این ایام مبارک، شاهد تحقق یکی از آرزوهای حداقل دو ساله مردم شهر بیدخت هستیم.
ذکتر جواد باذلی افزود: افتتاح بیمارستان علامه بهلول گنابادی در فروردین‌ماه 96 گرچه یک خبر خوب برای جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر از مردم منطقه بود که خدماتی با بهترین کیفیت را در این بیمارستان دریافت کنند ولی با توجه به اینکه بیمارستان علامه بهلول بیمارستان جایگزین بیمارستان‌های 22 بهمن گناباد و 15 خرداد بیدخت بود، این امر نگرانی‌هایی را برای مردم قصبه شهر و بیدخت بوجود آورد.
وی افزود: از همان ابتدای پذیرش مسئولیت دانشگاه برای رفع نگرانی این عزیزان قول دادم و اقداماتی را شروع کردیم؛ به رغم مشکلات و محدودیت‌های مالی، اقدامات بهسازی را در بیمارستان 22 بهمن سابق آغاز کردیم و با استقرار معاونت بهداشت و کلینیک ویژه در عرض شش ماه، در راستای احیای مجدد آن اقدام کردیم.
دکتر باذلی تصریح کرد: در زمینه احیای بیمارستان 15 خرداد بیدخت، مشکلات و چالش‌های زیادی پیش روی دانشگاه و موسس مرکز جراحی‌های محدود وجود داشت که خوشبختانه با انجام کار جهادی، برگزاری جلسات متعدد و پیگیری‌های مختلفی که توسط دانشگاه، موسس مرکز و دکتر بنایی در سطح وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شد، این مهم به سرانجام رسید و امروز شاهد افتتاح این مرکز هستیم.
وی خاطرنشان کرد: مرکز جراحی‌های محدود ارغوان به عنوان اولین مرکز در منطقه جنوب خراسان رضوی و آخرین مرکز جراحی محدود در کشور مجوز فعالیت دریافت کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد ادامه داد: در کنار بخش دولتی، نیاز به بخش خصوصی توانمند است تا هم از خروج سرمایه و هم از خروج افرادی که به هر دلیلی متقاضی دریافت خدمت درمانی در بخش خصوصی هستند، از شهرستان جلوگیری شود.arghavan-02دکتر باذلی با قدردانی از همه دست‌اندرکاران و همکارانی که در راه‌اندازی این مرکز تلاش کردند، اظهار امیدواری کرد که این دی کلینیک با رشد کمی و کیفی خدمات خود بتواند در رقابت سازنده با بیمارستان علامه بهلول گنابادی، به یک قطب درمانی در منطقه تبدیل شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در جهت رفع نگرانی مردم عزیز بیدخت، آمادگی داریم تا در صورتی که شورای شهر این شهر همکاری نمایند، مرکز خدمات جامع سلامت بیدخت را به صورت دوشیفته (نوبته) فعال کنیم.
قدردانی نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان از اقدامات دکتر باذلی و همکارانشان
نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تبریک هفته وحدت، از تلاش‌های دکتر باذلی و مجموعه همکارانشان در دانشگاه علوم پزشکی گناباد و همچنین دکتر قربانی در راستای راه‌اندازی این مرکز قدردانی کرد.
بنایی با بیان اینکه به رغم مشکلات و محدودیت‌های مالی، اقدامات و تحولات خوبی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان‌های گناباد و بجستان انجام شده است، افزود: از دکتر باذلی به خاطر عمل به قول خود در جهت احیای بیارستان‌های 22 بهمن گناباد و 15 خرداد بیدخت سپاسگزارم.
وی، راه‌اندازی مرکز جراحی‌های محدود ارغوان را کاری ارزشمند و قابل تقدیر دانست و تاکید کرد: واگذاری کارها به بخش خصوصی یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و افتتاح این مرکز، گامی در این جهت است.
موسس دی کلینیک ارغوان هم در ابتدای این مراسم با قدردانی از مساعدت‌، همراهی و حمایت‌های دکتر باذلی و دکتر بنایی، گفت: در مسیر راه‌اندازی این مرکز با چالش‌های جدی مواجه بودیم که با درایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی مرتفع گردید.
دکتر سعید قربانی، هدف از راه‌اندازی این مرکز را ارتقای سلامت مردم و ارائه خدمات درمانی مناسب و باکیفیت در زمینه‌های مختلف جراحی عنوان و اظهار امیدواری کرد که دی کلینیک ارغوان در رقابت سالم با بخش دولتی، بتواند ارائه دهنده مراقبت‌های درمانی مطلوب و مورد انتظار مردم عزیز باشد.
وی افزود: بی شک راه اندازی این مرکز علاوه بر جذب و ماندگاری پزشکان متخصص، زمینه‌ساز جذب گردشگر سلامت و جلوگیری از عزیمت بیماران به شهرهای دیگر برای اعمال جراحی خواهد بود.
دکتر قربانی با بیان اینکه تا کنون ده عمل جراحی با موفقیت و رضایت کامل بیماران در این مرکز انجام شده است، خاطرنشان کرد: بخشی از مراجعین از شهرهای همجوار بودند که این نشان از اعتماد مردم منطقه به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گناباد است.
وی خاطرنشان کرد: با تکمیل کادر درمانی و تجهیز این مرکز، پذیرای بیماران برای انجام انواع اعمال جراحی در گرایش‌های عمومی، ارتوپدی، زنان، مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، چشم و اورولوژی خواهیم بود.

arghavan-03arghavan-04