امروزجمعه, 20 تیر 1399 05:11

مردم همراهی نکنند، حداقل تا 10 فروردین روزهای بسیار سختی خواهیم داشت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با این حجم ترافیک و رفت و آمد در سطح شهر، اگر سریعا در خصوص کاهش تردد اقدامی نشود، نمی‌توان آینده را پیش بینی کرد.


به گزارش وب‌دا، دکتر جواد باذلی در نشستی با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، با بیان این مطلب اظهار کرد: 130 تخت بیمارستانی برای بیماران حاد تنفسی در بیمارستان علامه بهلول گنابادی در نظر گرفته شده است و همکاران ما نیز در حال خدمت رسانی هستند.
وی ابراز کرد: یکی از مشکلاتی که همیشه در بحران‌ها وجود دارد، بی نظمی‌ها و ناهماهنگی‌ها است؛ ضمن اینکه حل بحران و مخصوصا اپیدمی‌های ویروسی توسط یک دستگاه و ارگان امکان پذیر نیست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: از روز اول که مورد مثبت در قم اعلام شد، اقدامات و پیش‌بینی‌های لازم در دانشگاه صورت گرفت و مجوزهای لازم برای خرید تجهیزات و امکانات نیز اخذ شد، بنابراین هر آن چیزی که دانشگاه نیاز دارد بر اساس پروتکل‌ها از جمله وسایل حفاظت فردی، مواد ضدعفونی کننده، دارو و تجهیزات مراقبت از بیماران تهیه و در حال توزیع است.
دکتر باذلی تاکید کرد: اعتراف می‌کنم مجموعه مدیریت بحران شهرستان تاکنون در این خصوص ضعف‌هایی هم داشته است؛ اگر چه ستاد دانشگاهی مقابله و پیشگیری از کرونا که از ستاد شهرستانی مجزا و مستقل است، تمام اقدامات لازم درون دانشگاهی را انجام داده است ولی باز هم تاکید می‌کنم اگر مردم مراعات نکنند و بخواهند به ترددهای خود در جامعه ادامه دهند، حداقل تا ۱۰ فروردین ماه روزهای بسیار سختی را خواهیم داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: شهرداری یکی از معدود سازمانهایی است که از همان ابتدا بطور کامل و تمام قد، پای کار آمده و با ضدعفونی کردن معابر کمک بسیاری نموده است.
دکتر سید حسین پورهاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر گناباد نیز در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دانشگاه علوم پزشکی گفت: شورای شهر و شهرداری از هر گونه همکاری برای مقابله با این ویروس دریغ نخواهد کرد و امیدواریم با همکاری مردم و مسئولین، کمترین مشکل را داشته باشیم و مردم به زندگی عادی خود برگردند.
هادی رفیع، عضو شورای اسلامی شهر گناباد نیز در این جلسه گفت: متأسفانه مدیریت بحران شهرستان در خصوص ویروس کرونا به خوبی عمل نکرده است.
وی تأکید کرد: به عنوان یک شهروند می‌گویم نباید منتظر باشیم که اتفاقات بدتری بیفتد و لذا بایستی سریعتر اقدامی عاجل جهت کاهش تردد و کنترل ورودی‌های شهر انجام شود.
عضو شورای اسلامی شهر گناباد با بیان اینکه مدیریت بحران گناباد نباید برای سلامت مردم در انتظار تصمیم بالادستی باشد، خاطرنشان کرد: گناباد دومین شهر سالمند کشور محسوب می‌شود و بدون شک در صورتی که تصمیمی اتخاذ نشود باید انتظار وضعیت حادی در این شهر را داشته باشیم.
در ادامه  این نشست، مهران حسین زاده، شهردار گناباد اظهار کرد: اگر تلاش‌های دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی نبود قطعاً شهر در وضعیت بدتری قرار می‌گرفت.
وی ادامه داد: مجموعه شهرداری و شورای شهر در کمک به حل این بحران آماده و پای کار هستند و امیدواریم با همگرایی و همکاری از این بحران به خوبی عبور کنیم.
شهردار گناباد افزود: از همان ابتدای شیوع این ویروس، امکانات و مواد اولیه برای ضدعفونی شهر توسط شهرداری تهیه و اقدامات ضد عفونی آغاز شده است و تاکنون نیز ۳۵۰ نفر از شهروندان در بحث ضدعفونی معابر همکاری داشته‌اند.
"شیما یوسف پور" عضو شورای اسلامی شهر گناباد نیز عنوان کرد: ما به عنوان نمایندگان مردم، باید از جایگاه اجتماعی خود در حوزه آگاه سازی و پیشگیری از انتقال استفاده کنیم.