امروزجمعه, 04 بهمن 1398 19:42

راه اندازی سرویس ویژه سالمندی با موضوع پوکی استخوان توسط همراه اول

سرویس ویژه سالمندی به شماره 20115 با موضوع پوکی استخوان توسط همراه اول راه اندازی شد.
مدیرکل دفتر آموزش و ارتقای سلامت در گفتگو با وب دا گفت: استفاده از ظرفیت تلفن همراه در راستای ارتقای سلامت جامعه، یکی از اولویت های این دفتر می باشد و در این راستا تفاهم نامه هایی با همراه اول و مجموعه های طرف قرارداد آن انجام شده است و راه اندازی خط ویژه 20115 از این جمله است.
دکتر محمدحسین تقدیسی گفت: شماره 20115 سرشماره اختصاصی ارزش افزوده  سلامت در همراه اول است و کاربران می توانند با ارسال عدد 115 به 20115، از سرویس های مختلف سلامت آن اطلاع پیدا کرده و نسبت به انتخاب آن اقدام کنند.
وی افزود: آخرین سرویس راه اندازی شده در این سامانه، سرویس پوکی استخوان است که در سالمندان شایع است و پیشگیری از آن در همه سنین ضرورت دارد. لذا کاربران می توانند تا با انتخاب این سرویس، بصورت روزانه پیام هایی در رابطه با پیشگیری از این بیماری و حفظ سلامت خود دریافت دارند. لذا کاربران، با ارسال عدد 102 به شماره 20115 می توانند در این سرویس روزانه عضو شوند.
دکتر تقدیسی ادامه داد: باید برای پیشگیری و آموزش مبانی سلامت هزینه کنیم. ما روزانه هزینه های زیادی برای امور روزمره خود پرداخت می کنیم و اگر خانواده بصورت روزانه، هزینه ای برای افزایش اطلاعات سلامتی و سواد سلامت خود در سبد خرید خود قراردهد، سلامت خود را در آینده تضمین نموده و پرداخت هزینه های گزاف درمانی را کاهش خواهد داد.