امروزیکشنبه, 28 دی 1399 06:14

بازدید دکتر باذلی از روند عملیات اجرایی احداث بخش جدید مراقبت‌های ویژه بیمارستان علامه بهلول گنابادی

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد از روند عملیات اجرایی احداث بخش جدید مراقبت‌های ویژه بیمارستان علامه بهلول گنابادی بازدید کرد.


به گزارش وب‌دا، دکتر جواد باذلی در حاشیه این بازدید گفت: با توجه به کمبود فضای فیزیکی و تخت‌های مراقبت‌های ویژه (ICU) بیمارستان علامه بهلول گنابادی، بخش جدید با زیربنای 700 مترمربع و ظرفیت 17 تخت در طبقه پنجم بلوک D این بیمارستان در حال احداث است.

وی با بیان اینکه سازه فلزی این پروژه پس از ساخت در مشهد، طی یکی دو هفته آینده به گناباد منتقل می‌شود، اظهار امیدواری کرد که این پروژه تا پایان آذرماه برای استفاده مراجعین احتمالی افزایش مبتلایان به کووید 19 آماده شود.
دکتر باذلی افزود: افزایش مراودات اجتماعی، عدم محافظت‌های لازم، برگزاری مجالس متعدد، بازگشایی مدارس و ... از جمله عواملی است که منجر به افزایش آمار مبتلایان شده است.
وی با بیان اینکه به منظور پذیرش بیماران احتمالی ناشی از افزایش موارد مثبت کرونا، ظرفیت تخت‌های بیمارستان برای بیماران کرونایی را تا 170 تخت افزایش داده‌ایم، اظهار امیدواری کرد که با راه‌اندازی بیمارستان دوم گناباد، آمادگی بیشتری برای وقوع احتمالی پیک جدید افزایش مبتلایان به کرونا فراهم شود.
دکتر باذلی افزود: خوشبختانه احداث بیمارستان دوم گناباد در کمیسیون ماده 20 مورد موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است که راه‌اندازی آن می‌تواند جایگزین خوبی برای اعمال جراحی یا بیماران خاص و همچنین استفاده در مواقع بحرانی باشد.
وی، رفتارهای اجتماعی مناسب و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را تنها راه قطع زنجیره انتقال بیماری کووید 19 دانست و خاطرنشان کرد: رعایت فاصله اجتماعی، شستشوی مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک نقش مهمی در قطع زنجیره انتقال این بیماری دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به راه‌اندازی مراکز 16 ساعته اشاره و تصریح کرد: این مراکز در پیک اول بیماری هم فعال بود و تلاش می‌کنیم تا با راه‌اندازی هرچه سریعتر آن، مراجعه بیماران مشکوک به کرونا را به بیمارستان کاهش دهیم.