امروزشنبه, 27 دی 1399 00:11

بانوان شاغل در حوزه سلامت، در انجام مسئولیت های خود در زمینه های پیشگیری و درمان موفق بوده اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم تقدیر از 9 نفر از بانوان کادر بهداشت و درمان شاغل در دانشگاه علوم پزشکی گناباد که در گرامیداشت هفته سلامت بانوان ایرانی و به نیابت از پرسنل خانم فعال در حوزه پیشگیری و درمان کووید 19 برگزار شد گفت: بانوان شاغل در حوزه سلامت، در انجام مسئولیت های خود در زمینه های پیشگیری و درمان در دوران کرونا موفق بوده اند.taghdir-banovan

به گزارش وب دا، دکتر جواد باذلی در این جلسه با اشاره به گسترش روزافزون نقش بانوان در حوزه های مختلف جامعه گفت: در زمان های گذشته، باور حضور بانوان در فعالیت های اجتماعی کمتر بود اما امروز کمتر شغلی را می توان نام برد که بانوان در آن حضور نداشته باشند.
وی افزود: یکی از ویژگی های بانوان، انجام دقیق و منظم مسئولیت هایی است که برعهده می گیرند و بانوان ایرانی با تلاش و همت شان این موضوع را ثابت کرده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به شیوع ویروس کرونا در جهان اشاره کرد و اظهار داشت: معمولا این نوع از اپیدمی ها هر صد سال یک بار رخ می دهد و بروز این اپیدمی در این دوران، وظایف همه ما، بویژه مدافعان سلامت را سخت تر کرده است اما با این وجود بانوان شاغل در حوزه سلامت، نقش خود را در پیشگیری و درمان بیماران کووید 19 به خوبی ایفا کرده اند.
دکتر باذلی افزود: این در شرایطی است که خانم ها علاوه بر نقش اجتماعی خود که به عنوان شاغل بر عهده دارند، وظایف مهم و اساسی دیگری را هم در خانواده عهده دار هستند اما با این وجود در هر دو حوزه بیشترین تلاش را انجام می دهند.
وی با قدردانی از خدمات ارزشمند بانوان شاغل در حوزه سلامت گفت: مردم قدردان زحمات و تلاش های شما در این دوره سخت هستند.
معاون بهداشت دانشگاه و مشاور امور بانوان ریاست دانشگاه نیز در این جلسه در سخنان جداگانه ای با تبریک هفته سلامت بانوان ایرانی، از تلاش های بانوان شاغل در دانشگاه قدردانی کردند.
در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از این بانوان قدردانی شد.