امروزجمعه, 04 بهمن 1398 22:25

هرگاه از مسیر ولایت فقیه انحرافی صورت گرفت فرصت طلبان برای آسیب به آرمان های امام و انقلاب وارد عمل شدند

وزیر بهداشت در بیستمین گردهمایی انجمن اسلامی جامعه پزشکی گفت: باید همه تلاش کنیم در حرکت های اجتماعی هیچگونه زاویه ای بین ما و اسلام و بین ما و عالمان دین به معنی واقعی کلمه و مهمتر از همه هیچ زاویه ای بین ما و ولایت فقیه ایجاد نشود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: باید تلاش کنیم هیچ زاویه ای بین ما و ولایت فقیه ایجاد نشود چرا که هر کجا انحرافی صورت گرفت فرصت طلبان برای آسیب به آرمانهای امام و انقلاب وارد عمل شدند.
به گزارش وب دا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر سید حسن هاشمی در بیستمین گردهمایی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ضمن تبریک عید غدیر خم و دهه ولایت با بیان مطلب فوق تصریح کرد: باید همه تلاش کنیم در حرکت های اجتماعی هیچگونه زاویه ای بین ما و اسلام وبین ما وعالمان دین به معنی واقعی کلمه و مهمتر از همه هیچ زاویه ای بین ما و ولایت فقیه ایجاد نشود که به تجربه ثابت شده آنجایی که انحرافی صورت گرفته فرصت طلبان برای آسیب به آرمانهای امام و انقلاب وارد عمل شدند و این خطری است که بارها از اول انقلاب تکرار شده است.
وی خاطر نشان کرد: دفاع از مردم و دین باید توامان باشد چون دفاع از مردم منهای دین و روحانیت معنا پیدا نمی کند و اسلام منهای روحانیت هم معنایی ندارد.
وزیر بهداشت افزود:حلقه وصل همه ما امام راحل بود و ایشان ما را با هم آشنا کرد که به روح پر فتوح آن عزیز درود می فرستیم و امیدواریم از جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمترین دست آورد و یادگار امام آنطوری که شایسته است مراقبت کنیم.
وی با اشاره به تحرکات افراطیون در کشور افزود: یکی از گرفتاریهای این کشور در طول تاریخ بویژه در دهه های گذشته ناشی از عملکرد افراطیون بود، افراطیونی که از دل افراطیون سر کار آمده اند و همه شما به یاد دارید مرحوم آیت ا...طالقانی که در آن مقطع فریاد بر می آورد و طریق الوسطا هی الجاده منظورش شرق و غرب نبود بلکه برخوردهای افراطی در داخل کشور بود که امروز هم این معضل دامن گیر کشور می باشد.
دکتر هاشمی با اشاره به اهمیت و بزرگی حادثه 24 خرداد تاکید کرد: متاسفانه به دلیل اینکه حافظه تاریخی ما بویژه سیاسیون کوچک و کوتاه است خیلی زود فراموش می کنیم که دیروز گرفتار چه مشکلات و چه نهله ای بودیم.
وی همچنین اظهار کرد: متاسفانه علی رغم اینکه مدت کوتاهی از عمر دولت یازدهم می گذرد رفتارها و خواسته های سیاسیون ما همچنان نامعقول و غیر منطقی است بنابراین باید همه به این نکته و رویداد 24 خرداد بیشتر توجه کنیم و معتقدم که با مدد الهی ، 24خرداد به یکی ازنقطه های عطف تاریخ جمهوری اسلامی ایران تبدیل خواهد شد.
وزیر بهداشت همچنین تاکید کرد: اگر نقش رهبری نبود این رویداد با این عظمت رخ نمی داد و این واقعیتی است که همه بزرگان سیاسی جامعه از جناح های مختلف به آن اعتراف دارند. بنابراین باید تلاش کنیم با واقع بینی قدر نعمتهایی که خداوند به برکت امام وشهدا به ما عطا فرموده را بدانیم و همیشه بین آرمانگرایی و واقع بینی باید مسیری که مسیر اعتدال است را برگزینیم .
دکتر هاشمی همچنین در ابتدای این گردهمایی اظهار امیدواری کرد تا در این روزهای پایانی دهه ولایت بیش از پیش قدر شناس آموزه های مولای متقیان امام صالحان ، امام اخلاق، انصاف، عدالت و متانت باشیم.
وی در این خصوص افزود: امام علی (ع) می فرمایند: من همه خوبی ها و لذت ها را چشیدم هیچ لذتی را بالاتر از عافیت و سلامتی نیافتم و همه دردها را تجربه کردم، هیچ دردی را بدتر از احتیاج به دیگران ندیدم.
وزیر بهداشت همچنین افزود: امیرالمومنین فرمودند بدان دنیا دوروز است یک روز با توست و یک روز علیه تو. اگر با توبود مغرور نشو و اگر بر علیه تو بود صبر کن ، که صبر کلید همه خوشبختیهاست چرا که این دوروز به سرعت باد می گذرد.
دکتر هاشمی گفت: حضور دوستان در بیستمین گردهمایی انجمن اسلامی جامعه پزشکی برای ما فرصتی است برای دریافت نقطه نظرات همکاران جامعه پزشکی که اکثریت این مجموعه از یاران اول انقلاب هستند که عمر شریفشان را در دوره انقلاب و قبل از انقلاب ودردوران دفاع مقدس و دوران بازسازی بعد از جنگ در خدمت انقلاب بودند.
گفتنی است قرار بود در این گردهمایی معاون اول رئیس جمهور شرکت کند که به دلیل همزمانی با جلسه هدفمندی یارانه ها وزیر بهداشت در این گردهمایی حضور یافت.