امروزپنج شنبه, 19 تیر 1399 05:11

طرح بسیج سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی گناباد 2696 بازرسی را انجام داد

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در طی اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی، 2696 مورد بازرسی در سطح شهرستان‌های گناباد و بجستان صورت گرفت.
به گزارش وب‌دا، دکتر علی عالمی گفت: این بازرسی‌ها که از اول اسفندماه سال قبل آغاز شد و تا 15 فروردین ماه ادامه داشت، از مراکز تولید و عرضه مواد غذایی و اماکن اقامتی انجام گردید.
وی با اشاره به اینکه در مدت اجرای این طرح، 1661 بازدید از مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی، 878 بازدید از اماکن عمومی و 157 بازدید از اماکن بین راهی صورت گرفت، افزود: از این تعداد 19 مورد از متخلفین به مراجع قضایی معرفی و یک مورد مکان عمومی نیز پلمپ و تعطیل شد.
وی کشف و معدوم سازی 1938 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف را از جمله فعالیت‌های بسیج سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد عنوان و تصریح کرد: در این مدت 95 مورد نمونه برداری از مواد غذایی از قبیل شیر، کباب کوبیده، بستنی، شیرینی، سوسیس و کالباس انجام و به آزمایشگاه مواد غذایی ارسال گردید که 7 مورد آن نامطلوب گزارش گردید. وی افزود: 133 مورد نمونه برداری میکروبی آب شرب مناطق شهری و روستایی به آزمایشگاه میکروبیولوژی آب ارسال گردید که 2 مورد آن نامطلوب بود و اقدامات لازم جهت سالم سازی آن صورت گرفت.
دکتر عالمی با بیان اینکه طرح بسیج سلامت نوروزی با هدف حفظ و ارتقاء سطح سلامت شهروندان جامعه و مسافران نوروزی و ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه به منظور کاهش و کنترل بیماری های مرتبط با غذا همه ساله اجرا می شود، اظهار داشت: در اجرای این طرح، هفده بازرس در قالب 5 اکیپ بازرسی به صورت روزانه از ساعات20 - 8 در روزهای اداری و ایام تعطیل از اماكن عمومي، مراكز تهيه، طبخ و توزيع مواد غذايي، آرایشی و بهداشتی و اماكن بين راهي، ترمینال‌ها و رستورانهای شهرستان‌های گناباد و بجستان بازديد و برخورد قانوني مناسب با متخلفين اعمال گردید.