امروزیکشنبه, 29 دی 1398 00:35

تجمع بزرگ جامعه پزشکی کشور در حمایت از مردم غزه

جامعه پزشکی کشور روز شنبه 18 مرداد ماه در سراسر کشور، کشتار بی رحمانه مردم غزه را محکوم می کنند.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ تجمع سپید پوشان کشور با حمایت و حضور جمع گسترده مجموعه های دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، بقیة اله، ارتش، شاهد، دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور، سازمان نظام پزشکی، سازمان نظام پرستاری، سازمان تامین اجتماعی، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، بسیج جامعه پزشکی، سازمان پزشکان مسلمان بدون مرز، انجمن های علمی و صنفی جامعه پزشکی با شعار «غزه مقاوم-اسرائیل کودک کش» به طور همزمان برگزار خواهد شد.
بنابر این گزارش تاکنون جمع کثیری از پزشکان و پرستاران و تیم های تخصصی و درمانی کشورمان جهت اعزام به غزه و احداث بیمارستان صحرایی در غزه اعلام آمادگی کرده اند.
این در حالی است که مقامات سیاسی و بهداشتی کشورمان همچنان با انجام مذاکرات مستمر نهایت تلاش خود را برای رفع مشکل انتقال مجروحان غزه به کشور و ارسال کمک های مردمی ایران به کار بسته اند.
پیش تر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتشار بیانیه ای سکوت سازمان های بین المللی و کوتاهی در امدادرسانی به مردم غزه را نقض حقوق بشر دانسته و آمادگی وزارت بهداشت را برای تامین تجهیزات و داروی مورد نیاز مجروحان و نیز آمادگی بیمارستان های کشور را برای پذیرش مجروحان غزه اعلام کرده است.
بنابر این گزارش ارتش رژیم صهیونیستی از یک ماه پیش مردم محاصره غزه را از زمین، آسمان و دریا زیر آتش گرفته و این حملات تاکنون بیش از 1900 شهید و صدها مجروح بر جای گذاشته که بیش از یک چهارم آن کودک هستند.
شایان ذکر است همزمان با سراسر کشور، تجمع جامعه پزشكي دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم ساعت 14 شنبه 18 مردادماه در جلو ستاد مرکزی این دانشگاه برگزار خواهد شد.