امروزچهارشنبه, 09 بهمن 1398 23:33

ساختار بلوک زایمان بیمارستان 22بهمن افتتاح شد

در راستای اجرای بسته‌ی" ترویج زایمان طبیعی "، ساختار بلوک زایمان بیمارستان 22بهمن بر اساس استاندارد فضای فیزیکی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت بهسازی و افتتاح شد.
به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی، " ترویج زایمان طبیعی " را از جمله بسته‌های طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و افزود: در این راستا، زایمان طبیعی در بیمارستانهای دولتی به صورت رایگان انجام می‌شود.
وی با اشاره به بالابودن آمار سزارین در کشور و خطرات آن برای مادر و نوزاد، کاهش پرداخت از جیب مردم، ارتقای شاخص‌های سلامت مادران و نوزادان و افزایش انگیزه ارائه دهندگان خدمت جهت افزایش میزان زایمان طبیعی در مراکز دولتی را از جمله مهمترین اهداف اجرای این بسته حمایتی برشمرد.
دکتر احمدی، افزایش رضایت‌مندی مادران باردار با بهینه سازی فضای فیزیکی اتاق های زایمان را از دیگر اهداف بسته " ترویج زایمان طبیعی " عنوان کرد و افزود: بر همین اساس، ساختار بلوک زایمان بیمارستان 22بهمن گناباد بر اساس استاندارد فضای فیزیکی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت، با هزینه‌ای حدود 900میلیون ریال اصلاح و بهسازی شد.
وی، تبدیل سیستم سنتی بلوک زایمان به LDR، اجرای طرح تکریم مادر باردار و فراهم نمودن محیطی مطلوب و خوشایند برای مادران باردار را از جمله اهداف انجام این اصلاحات برشمرد .
دکتر احمدی خاطرنشان کرد: از زمان آغاز اجرای طرح تحول تا کنون، 620 زایمان طبیعی به صورت رایگان در بیمارستان‌های 22بهمن و آیت ا...مدنی بجستان انجام شده است.
وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با جذب چهار متخصص زنان و زایمان، بسته " حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستانهای دانشگاهی" را در این رشته تخصصی در بیمارستان 22بهمن اجرایی نماییم تا شهروندان بتوانند از طریق حضور دائم پزشکان متخصص در بیمارستان، از خدمات درمانی به هنگام بهره‌مند شوند.