امروزشنبه, 03 آبان 1399 01:27

خدمت به خلق از توصیه‌های اصلی دین و یک شاخص اساسی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: خدمت به خلق از توصیه‌های اصلی دین و یک شاخص اساسی است.
به گزارش وب‌دا، ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، در مراسم افتتاح بخش دیالیز بیمارستان آیت الله مدنی بجستان گفت: ایمان به خدا، عمل به دستورات رسول الله(ص) و ائمه اطهار(ع) و خدمت به خلق سه شاخص اصلی در آموزه‌های دینی است.
مهندس محمدحسن واحدی با بیان اینکه بر اساس تعالیم دینی ، هر کسی که این سه شاخص را داشته باشد عاقبت به بخیر خواهد شد، به فرازی از دعای مکارم الاخلاق " اگر می‌خواهی به بنده خودت چیزی عطا کنی، آن را از طریق من به بنده ات عطا کن" اشاره کرد و افزود: خدمت به مردم یکی از بهترین نعمت‌های خداوند متعال است که باید در دعا از حضرت حق طلب نماییم.
وی ضمن قدردانی از فرد نیکوکاری که در ساخت این مرکز کمک کرده است، افزود: انجام کارهایی که سود و منفعت آن برای مردم است، جزء اعمال نیک و باقیات و صالحاتی است که امیدوارم خداوند متعال این توفیق را به همه عنایت فرماید.
مهندس واحدی با بیان اینکه در طول دهه مبارک فجر، 1484 پروژه با ده هزار و 630 میلیارد ریال اعتبار در سطح استان خراسان رضوی مورد افتتاح قرار می‌گیرد، تصریح کرد: در این مدت در شهرستان بجستان نیز 39 پروژه با 196 میلیارد ریال هزینه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی بالغ بر 47درصدی پروژه‌های شهرستان بجستان، اظهار داشت: 79 پروژه استانی با حدود 60 میلیارد ریال و سه پروژه ملی با بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار در این شهرستان در حال اجرا است.
وی ، اعتبار عمرانی استانی امسال استان خراسان رضوی را هشت هزار و 150 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تا کنون 70درصد این اعتبار اختصاص یافته است و بر اساس مصوبه سفر استانی دولت محترم به خراسان رضوی، باید جذب و تخصیص اعتبارات امسال به 100درصد برسد که امیدواریم با تحقق این امر شاهد تکمیل و بهره برداری از پروژه‌های بیشتری در سطح استان باشیم.
وی افزود: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی آمادگی داریم تا تمام پروژه‌های بالای 50درصد پیشرفت فیزیکی را به بخش خصوصی واگذار کنیم.