امروزچهارشنبه, 14 خرداد 1399 16:37

سومین مراسم سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد

سومین مراسم یادبود تدفین شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی گناباد با عنوان شبی با شهدا در سالن همایش‌های کوثر برگزار شد.
به گزارش وب‌دا، همزمان با سالروز فتح خرمشهر، مراسم سومین سالگرد تدفین دو شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی گناباد با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط مرتضی پورنادری از قاریان ممتاز شهرستان آغاز شد.

در ادامه این مراسم که جمعی از خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر، معاون فرماندار، رئیس دانشگاه، جمعی از اعضای هیئت رئیسه، هیئت علمی، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و سایر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، جمعی از روسای ادارات و رزمندگان و ایثارگران حضور داشتند، پس از خیرمقدم دکتر محمدحسن مینوئیان معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، نماهنگی درباره عملیات بیت المقدس که منجر به فتح خرمشهر شد، پخش گردید.
سرهنگ پاسدار علی ابراهیم زاده، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گناباد در این مراسم گفت: رزمندگان ایران اسلامی در عملیات بیت‌المقدس با تبعیت از فرمان امام خمینی(ره) توانستند خرمشهر را که ۱۹ ماه در اشغال رژیم بعثی صدام بود در کمتر از یک ماه آزادسازی کنند.

وی اظهار کرد: پس از دوران دفاع مقدس و در شرایط کنونی کشور، دشمنان با وضع نمودن تحریم‌های ظالمانه به سمت و سوی جنگ اقتصادی با ایران حرکت کردند و لذا جهاد در شرایط کنونی جامعه نیز مهم و ضروری است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم اتقلاب «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» را به عنوان رمز عملیات امسال نامگذاری کردند، افزود: تحریم‌های ظالمانه دشمن امروز به جنگ اقتصادی تبدیل شده است و از این‌رو چند سالی است که مقام معظم رهبری سال‌های مختلف را با شعارهای اقتصادی نامگذاری می‌کنند.
ابراهیم‌زاده ادامه داد: در شرایط کنونی حرف زدن کافی است و باید برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن قرارگاه عملیاتی تشکیل شود.

حجت الاسلام سید یاسر موسوی از روایان راهیان نور در این مراسم با روایت‌گری چند خاطره از شهدا گفت: بر اساس آیات و روایات دینی، شهدا زنده و جاوید هستند و این موضوع با بررسی خاطرات شهدا برای همگان آشکار است.

یادآور می‌شود، قرائت دلنوشته یکی از دانشجویان رشته پزشکی، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای گمنام، پخش کلیپ و نماهنگ و قرعه‌کشی کربلای نیابتی از بین شرکت‌کنندگان از دیگر برنامه‌های این مراسم معنوی بود.