امروزچهارشنبه, 14 خرداد 1399 17:03

تجلیل از دانش‌آموختگان فعال کانون‌های دانشجویی دفتر نهاد رهبری

در مراسمی از دانش‌آموختگان فعال کانون‌های دانشجویی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد تجلیل شد.
به گزارش وب‌دا، امام جمعه و مسئول دفتر نهاد رهبری در این مراسم، انفاق از آنچه که خداوند به انسان روزی داده است را از علائم افراد باتقوا بیان کرد و افزود: دانشجویان فعال فرهنگی که در سنگر علم و دانش و فضای فرهنگی دانشگاه رشد یافته‌اند، باید در تربیت افراد دیگر در جهت حرکت در مسیر رشد فرهنگی تلاش کنند.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با اشاره به روایتی از پیامبر اعظم(ص) خطاب به یاران خود که فرمودند« وقتی که از جهاد فراغت پیدا کردید، تصمیم دیگری بگیرید و به تربیت اصحاب بپردازید و جنگ علمی کنید.»، اظهار کرد: شما دانشجویان فعال فرهنگی باید بعد از فراغت از تحصیل، خود را برای قدم‌های بزرگتر و بالاتری در مسیر رشد و توسعه آماده کنید.
وی با تشریح اهمیت جایگاه جهاد در تعالیم دینی ابراز کرد: جهاد با نفس یا همان خودسازی، جهاد مسلحانه که مبارزه با مستکبران و دشمنان است و جهاد کبیر یا جهاد فرهنگی از انواع مختلف جهاد است.
امام جمعه گناباد خطاب به دانشجویان گفت:  وقتی که از واجبات فراغت پیدا کردید، باید خود را برای انجام مستحبات آماده کنید.
یادآور می‌شود، در پایان این نشست که به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد و با حضور مسئول، مدیر اجرایی و کارشناس فرهنگی کانون‌های دانشجویی این دفتر برگزار شد، با اهدا لوح تقدیر و هدیه از زحمات دانش‌آموختگان فعال کانون‌های دانشجویی تجلیل شد.