امروزپنج شنبه, 08 خرداد 1399 10:05

تقدیر امام جمعه گناباد از فعالیت های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی

emam-jomeامام جمعه گناباد در خطبه های نماز جمعه از اهتمام دانشگاه علوم پزشکی به فعالیت های فرهنگی تقدیر کرد
به گزارش وبدا، امام جمعه گناباد در خطبه های نماز جمعه این هفته گناباد با اشاره به حضور خود در جمع هیات های عزاداری دانشجویان در دانشگاه های علوم پزشکی و مجتمع آموزش عالی گفت: استقبال و حضور پرشور دانشجویان در برنامه های عزاداری دهه محرم نشان می دهد که اکثریت جوانان و دانشجویان به مسائل دینی پایبند و معتقد هستند.
حجت الاسلام صادقی نسب در ادامه افزود: در دیدار امسال دانشجویان با رهبر معظم انقلاب، ایشان بر استفاده دانشجویان از تریبون نماز جمعه و سخنرانی در پیش از خطبه ها برای بیان نظرات و فعالیت های دانشجویی تاکید فرمودند که خوشحالم این حرکت امروز انجام شد.
وی با اشاره به گزارشی که توسط فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در سخنان پیش از خطبه ها ارائه شد گفت: اقامه نماز جماعت در 10 نقطه دانشگاه علوم پزشکی و برپایی نمازهای جماعت صبح در خوابگاه های دانشجویی و استقبال دانشجویان قابل تقدیر است.
امام جمعه گناباد افزود:خوشبختانه وضعیت اقامه نمازهای جماعت در دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان نیز مطلوب است.
حجت الاسلام صادقی نسب در ادامه با بیان برخی از خدمات موثری که در اردوهای جهادی دانشجویی انجام شده گفت: برگزاری این اردوها نیز از تاکیدات مقام معظم رهبری است تا دانشجویان ضمن خدمت به محرومان و انجام فعالیت های عمرانی، فرهنگی و بهداشتی و درمانی به خودسازی و معرفت بیشتر برسند .
وی در پایان از مشارکت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در برگزاری نمازجمعه این هفته قدردانی نمود.
مسئول بسیج دانشجویی و مسئول کانون مراسم و نماز دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی نیز در سخنان پیش از خطبه ها ضمن تسلیت ایام محرم، به تشریح  برخی از اقدامات و دستاوردهای فرهنگی دانشجویان از جمله ترویج فرهنگ اقامه نماز، فعالیت های قرآنی، اردوهای جهادی، طرح نذر ارباب،و بویژه پرداخت.
شایان ذکر است که برای اولین بار در گناباد دانشجویان علاوه بر بیان دیدگاه ها در خطبه های پیش از نماز، بخشی از امورات اجرایی نماز جمعه این هفته را نیز بر عهده گرفتند.emam-jome01