امروزچهارشنبه, 14 خرداد 1399 17:50

چهارمین دوره طرح " نذر ارباب " با استقبال دانشجویان در حال برگزاری است.

همزمان با دهه اول محرم و برای چهارمین سال متوالی طرح معنوی نذر ارباب توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در مسجد پیامبر اعظم دانشگاه اجرایی شد.nazr01 به گزارش وبدا، مدیر اجرایی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اعلام این خبر گفت: در طرح نذر ارباب، دانشجویانی که مایل به مشارکت در برگزاری مراسمات عزاداری مسجد دانشگاه هستند، با ثبت نام در این طرح اجرای مراسم عزاداری یکی از شب های دهه اول محرم را بر عهده می گیرند.
مهندس جواد باقری افزود: بر اساس طرح دانشجویان به صورت گروه های ترمی یا رشته ای بانی یک شب عزاداری دانشجویان می شوند و امورات مراسم از قبیل برپایی ایستگاه های صلواتی، دعوت از اساتید و دانشجویان، خادمی، پذیرایی شام و ... را بر عهده می گیرند.
وی با اشاره به استقبال خوب دانشجویان از این طرح گفت: شور و اشتیاق دانشجویان نشان از ارادت این قشر فرهیخته به سرور وسالار شهیدان و مکتب حسینی دارد.
باقری ضمن تقدیر از استقبال دانشجویان افزود: این ارادت خالصانه موجب شده تا تعداد گروه های دانشجویی متقاضی شرکت در این طرح بیشتر از تعداد مراسم های دهه اول محرم باشد به همین دلیل با پیشنهاد دانشجویان مقرر شد تا طرح نذر ارباب در باقی مناسبت های عزاداری محرم و صفر نیز اجرایی شود.
گفتنی است، قرائت زیارت عاشورا، تلاوت قرآن توسط قاریان ممتاز شهرستان، سخنرانی توسط حجت الاسلام فلاح و عزاداری از برنامه های مراسم عزاداری دهه اول محرم در مسجد پیامبر اعظم (ص) دانشگاه است.nazr02